• Artykuł

  Niemal każdego dnia na policję w Warszawie trafia zgłoszenie o wyłudzeniu metodą „na wnuczka/policjanta”. Miasto chce uświadomić seniorom to niebezpieczeństwo. I apeluje do wszystkich mieszkanek i mieszkańców: przekażcie tę wiedzę waszym babciom, dziadkom, starszym członkom rodziny.

 • Artykuł

  Chcesz pracować na rzecz poprawy jakości powietrza w Warszawie? Wola prowadzi akcję zachęcania do wymiany „kopciuchów’, czyli przestarzałych pieców i palenisk, na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Rozpocznij współpracuję z Urzędem Dzielnicy Wola jako Ekodoradca/Ekodoradczyni. To praca na umowę zlecenie przez 6 miesięcy, będzie potrzebna komunikatywność i znajomość obsługi komputera. Będziesz odpowiadać za: przyjmowanie od mieszkańców deklaracji w formie papierowej na temat...

 • Artykuł

  Od 31 stycznia rozpoczynają się dwutygodniowe ferie w województwie mazowieckim. Na Woli zaplanowano wydarzenia kulturalne i sportowe, które w ciekawy sposób umilą czas najmłodszym i seniorom, ale także pozwolą spędzić czas w gronie rodzinnym.

 • Artykuł

  Podczas ostatniej sesji radni Woli poparli protest mieszkańców okolic ulicy Chmielnej w sprawie wyznaczenia w dzielnicy “Strefy śródmiejskiej”. Dopuszcza ona zmniejszenie wymaganego nasłonecznienia mieszkań i odległości pomiędzy budynkami. Chcą by na Woli zrezygnować z wyznaczania strefy. To nie pierwsze stanowisko rady w tej sprawie.

 • Artykuł

  Szybko rozpowszechniający się Omikron coraz bardziej daje się we znaki placówkom oświatowym na Woli. W związku z nową falą zachorowań w poniedziałek 24 stycznia w dzielnicy zawieszono działanie prawie 30 proc. grup. W trybie zdalnym lub mieszanym pracuje już 50 z 68 wolskich placówek edukacyjnych.

 • Artykuł

  Przyjdź, zobacz i zapisz swoje dziecko do wybranej, publicznej szkoły podstawowej na Woli!

 • Artykuł

  Osoby nie stosujące się do nakazu zakrywania nosa i ust maseczką będą wpuszczane do budynków Urzędu m.st. Warszawy oraz obsługiwane w trybie bezpośredniego kontaktu z pracownikami Urzędu, wyłącznie w przypadku gdy okażą dobrowolnie lub na żądanie dokumenty potwierdzające zwolnienie z tego obowiązku.

 • Artykuł

  Ceny energii szaleją, a Wola stara się ograniczyć wzrastające koszty ogrzewania budynków użytku publicznego. Dlatego szkoła przy Okopowej 55 właśnie przeszła gruntowną termomodernizację. To kolejny taki remont w ostatnich latach.

 • Artykuł

  Jedna piąta nauczycieli wolskich szkół otrzymała niższe wynagrodzenie po wejściu Polskiego Ładu. Ubytki w portfelach sięgają od 99 do 381 złotych. Władze Woli załamują ręce, bo nawet przed zmianami trudno było znaleźć chętnych do pracy.

 • Artykuł

  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dotacjami na wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej (OZE), limit miejskich środków na ten cel w 2022 roku został wyczerpany. Obostrzenia wynikające z uchwały antysmogowej (konieczność wymiany do końca 2022 roku tzw. kopciuchów, czyli źródeł ciepła na paliwo stałe, które nie spełniają wymogów dla klas 3, 4 lub 5), spowodowały, że środki z budżetu miasta zostają skierowane głównie na likwidację „kopciuchów”. Zgodnie z zasadami...