• Artykuł

  Podczas ostatniej sesji radni Woli poparli protest mieszkańców okolic ulicy Chmielnej w sprawie wyznaczenia w dzielnicy “Strefy śródmiejskiej”. Dopuszcza ona zmniejszenie wymaganego nasłonecznienia mieszkań i odległości pomiędzy budynkami. Chcą by na Woli zrezygnować z wyznaczania strefy. To nie pierwsze stanowisko rady w tej sprawie.

 • Artykuł

  Szybko rozpowszechniający się Omikron coraz bardziej daje się we znaki placówkom oświatowym na Woli. W związku z nową falą zachorowań w poniedziałek 24 stycznia w dzielnicy zawieszono działanie prawie 30 proc. grup. W trybie zdalnym lub mieszanym pracuje już 50 z 68 wolskich placówek edukacyjnych.

 • Artykuł

  W pierwszym tygodniu ferii zimowych 2022 roku, szkoły podstawowe na Woli zapraszają na spotkania otwarte. Dzieci i rodzice mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną wolskich placówek.

 • Artykuł

  Osoby nie stosujące się do nakazu zakrywania nosa i ust maseczką będą wpuszczane do budynków Urzędu m.st. Warszawy oraz obsługiwane w trybie bezpośredniego kontaktu z pracownikami Urzędu, wyłącznie w przypadku gdy okażą dobrowolnie lub na żądanie dokumenty potwierdzające zwolnienie z tego obowiązku.

 • Artykuł

  Przypomnienie o obowiązku złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku 2021 i wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż/podawanie napojów alkoholowych w roku 2022

 • Artykuł

  Do zatruć czadem najczęściej dochodzi z powodu wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych czy gazowych. Ten „cichy zabójca” jest niewidoczny, bezwonny oraz nie ma smaku. Jakie są pierwsze objawy zaczadzenia? Bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyśpieszona czynność serca – to rzeczy, których nie możesz bagatelizować!

 • Artykuł

  Ceny energii szaleją, a Wola stara się ograniczyć wzrastające koszty ogrzewania budynków użytku publicznego. Dlatego szkoła przy Okopowej 55 właśnie przeszła gruntowną termomodernizację. To kolejny taki remont w ostatnich latach.

 • Artykuł

  Jedna piąta nauczycieli wolskich szkół otrzymała niższe wynagrodzenie po wejściu Polskiego Ładu. Ubytki w portfelach sięgają od 99 do 381 złotych. Władze Woli załamują ręce, bo nawet przed zmianami trudno było znaleźć chętnych do pracy.

 • Artykuł

  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dotacjami na wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej (OZE), limit miejskich środków na ten cel w 2022 roku został wyczerpany. Obostrzenia wynikające z uchwały antysmogowej (konieczność wymiany do końca 2022 roku tzw. kopciuchów, czyli źródeł ciepła na paliwo stałe, które nie spełniają wymogów dla klas 3, 4 lub 5), spowodowały, że środki z budżetu miasta zostają skierowane głównie na likwidację „kopciuchów”. Zgodnie z zasadami...

 • Artykuł

  Konsultacje i wymiana wiedzy o pisaniu projektów do budżetu obywatelskiego. Dwa spotkania z urzędnikami i mieszkańcami na temat zgłaszania pomysłów w dzielnicy na 2023 rok odbędą się 20 i 22 stycznia 2022 r.