• Artykuł

  Uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefana Bryły Róża Olszewska i Artur Tsybran zajęli 1 miejsce w Finale Skills Polska 2022 w Gdańsku w konkurencji Architektura Krajobrazu. W zawodach w dniach 22-25.11.2022 reprezentacja szkoły pokonała szkoły z Gdańska i Grudziądza. Zwycięstwo drużynie Architektury Krajobrazu zapewniło udział w zawodach Euro SkillsPolska 2023 w Gdańsku. Uczniów do zawodów przygotowywały nauczycielki Urszula Poniatowska i Małgorzata Dyrska oraz...

 • Artykuł

  Ośrodek Sportu i Rekreacji na Woli zaprasza dzieci i młodzież do bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych w dniach 3 i 4 grudnia.

 • Artykuł

  25 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima, ul. Esperanto 5 odbyła się konferencja „Praktyczne wykorzystanie laboratorium przyszłości w szkole” organizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Fundację EdTech Poland.

 • Artykuł

  II miejsce w Europie dla SP221

 • Artykuł

  Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprasza do udziału w otwartym konkursie ofert na realizację w roku 2023 zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

 • Artykuł

  Ubieranie choinki, pamiątkowe zdjęcia w fotelu św. Mikołaja, wspólne śpiewanie kolęd z muzycznym akompaniamentem i barszczyk czerwony serwowany w plenerze to tylko niektóre atrakcje „Gwiazdki na Muranowie”, która odbędzie się po raz szósty. W tym roku spotykamy się 10 grudnia w godz. 17:00–19:00 na tarasie Klubokawiarni Jaś & Małgosia przy ul.Jana Pawła 57.

 • Artykuł

  Pomaganie jest jak muzyka, niektórych uczuć nie sposób ująć w słowa, właśnie temu służy muzyka. Dlatego w środowe popołudnie 23 listopada br. odbył się koncert pod hasłem „Pomaganie jest jak muzyka”. Wydarzenie to było podziękowaniem i wyróżnieniem dla wolontariuszy, pracowników socjalnych, instytucji i tzw. „pomagaczy”, którzy przez wiele miesięcy ze wszystkich sił pomagali uchodźcom z Ukrainy.

 • Artykuł

  Do parku Moczydło i parku im. Edwarda Szymańskiego trafi 17 dużych drzew i ponad 100 metrów kwadratowych krzewów z Placu Europejskiego.

 • Artykuł

  Wzdłuż kilku wolskich ulic już niedługo stanie 78 energooszczędnych latarni. Zastąpią one stare i wysłużone oświetlenie. W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa zadania, a inwestycja warta 2 mln zł będzie realizowana w przyszłym roku

 • Artykuł

  18 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie na prezentację multimedialną pn. „Śladami Polaków odkrywamy Europę – zaplanuj wycieczkę szkolną do jednego z krajów UE”, organizowanym przez Wydział Działalności Gospodarczej i Funduszy Zewnętrznych. Zadaniem uczniów było stworzenie prezentacji multimedialnej planującej trzydniową wycieczkę do wybranego kraju Unii Europejskiej. Prace przesłało w sumie 28 uczniów...