• Artykuł

Wolskie Potańcówki wracają do Parku Szymańskiego. Popularny cykl imprez plenerowych odbędzie się ponownie na Woli po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Pierwsza okazja do spędzenia popołudnia i wieczoru w tanecznym nastroju już w sobotę 2 lipca.

• Artykuł

W Dniu Matki, obchodzonym w Polsce 26 maja, wolscy Radni i Zarząd Dzielnicy, złożyli kwiaty pod pomnikiem Matki w parku Powstańców Warszawy. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Wandy Traczyk -Stawskiej, inicjatorki powstania monumentu.

• Artykuł

Happeningi z muzyką na żywo, parady, koncerty i spektakle – od maja do września w parkach i na skwerach Woli będą się odbywały otwarte wydarzenia plenerowe. Do udziału w Latającym Teatrze zapraszają aktorzy z Fundacji Sztuki Ciała.

• Artykuł

Przebudowa Skweru Gwary Warszawskiej ma ruszyć na przełomie 2022 i 2023 roku. Obecnie trwają ostatnie prace nad projektami budowlanymi i wykonawczymi, a po ich odebraniu będzie można rozpisać przetarg. Budżet projektu wynosi 5 milionów złotych.

• Artykuł

Od końca kwietnia do października trwają wycieczki po Woli. Wolski Urząd współfinansuje w tym roku blisko 40 spacerów po ciekawych zakątkach dzielnicy.

• Artykuł

W sierpniu przypada 120. rocznica urodzin Hanki Ordonówny. Dzielnica Wola wystąpiła z tej okazji z prośbą do ZDM o utworzenie pamiątkowej tablicy informacyjnej, która miałaby zostać zamontowana w pobliżu jej miejsca zamieszkania.

• Artykuł

Od 1 kwietnia do 2 maja można składać wnioski o refundacje za prace remontowe przy zabytkach wykonane w 2021 roku. Przyznane środki pokryją do 50 proc. kosztów poszczególnych zadań, a kwota dofinansowania może wynieść nawet 200 tys. zł. Przyznając środki na ten cel, Rada Warszawy zapewniła również finansowanie kontynuacji prac przy wielu wolskich zabytkach.

• Artykuł

Koncert „Osiecka, Przybora – ale jazz” w wykonaniu Joanny Dark z zespołem, odbędzie się 29 października w Domu Społecznym przy ul. Obozowej 85.

• Artykuł

Na skrzyżowaniu al. „Solidarności” i ul. Towarowej powstał mural upamiętniający Jana Lityńskiego. Zmarły w tym roku działacz opozycji z czasów PRL i współtwórca Komitetu Obrony Robotników został uwieczniony przez Bruno Neuhamera. Odsłonięcie muralu i debata „Wolność kocham i rozumiem” odbyły się 26 września z inicjatywy burmistrza Woli i Wolskiego Centrum Kultury.

• Artykuł

Kercelak, największe wolskie święto, cieszyło się ogromną popularnością. Do późnych godzin wieczornych mieszkańcy bawili się w klimacie międzywojennym. Nie zabrakło także licznych atrakcji dla najmłodszych.