null

ZGN Wola coraz bardziej dostępny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pętla indukcyjna w ZGN Wola

Spełniamy kolejny wymóg dostępności informacyjno-komunikacyjnej. We wszystkich punktach obsługi Mieszkańców, działających w siedzibach ZGN Wola, pojawiły się przenośne pętle indukcyjne. Urządzenia, które ułatwiają komunikację osób niedosłyszących lub słabosłyszących z pracownikami Zakładu.

Mobilna pętla indukcyjna pomaga osobom korzystającym z implantów i aparatów słuchowych, wspomagając słyszenie. Jaka jest zasada jej działania? Zwykłe aparaty słuchowe wzmacniają równomiernie wszystkie dźwięki, także te, zakłócające mowę takie jak szumy lub szmery. Działanie pętli indukcyjnej opiera się na wyciszeniu zbędnego tła, dzięki czemu mowa ludzka jest dużo lepiej słyszana i rozumiana. Pętla przesyła bezprzewodowo wzmocniony i przetworzony sygnał bezpośrednio do aparatu lub implantu, ułatwiając tym samym rozumienie mowy.

"Chcemy, by wszyscy załatwiający w Zakładzie swoje sprawy, czuli się swobodnie, i w miarę możliwości samodzielnie, bez konieczności angażowania osób trzecich. Urządzenie to sprawi, że osoby słabosłyszące będą wyraźniej słyszeć, tym samym rozmawiać bez barier. Powinien to być dla nich duży komfort" - mówi Mateusz Matejewski, dyrektor Zakładu.

Aby skorzystać z urządzenia podczas wizyty w Zakładzie, wystarczy ustawić na ten czas aparat słuchowy na program indukcyjny oraz poinformować pracownika o potrzebie korzystania z takiego urządzenia. Osoby, nie posiadające aparatu słuchowego, mogą skorzystać ze słuchawki zamontowanej przy urządzeniu.

Pętla indukcyjna w ZGN Wola