null

Wolskie EKO Farmy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wolskie eko-farmy
Autor: Dariusz Nowak-Nova

Ogrodnictwo miejskie zdobywa coraz większą popularność. Poprawia ono jakość życia w zurbanizowanej przestrzeni miejskiej, czyniąc ją bardziej przyjazną. Na Woli utworzyliśmy specjalne miejsca – „EKO Farmy”, w których możliwa jest przydomowa i samodzielna uprawa warzyw lub ziół. Miejsca te służyć będą przez lata, można je także modułowo rozbudowywać.

W odpowiednio przygotowanych do tego, trwałych betonowych warzywniakach, które imitują drewno, oraz drewnianych skrzyniach, nasadzone zostały sadzonki warzyw i owoców m.in. lawendy, mięty, cukinii i dyni, poziomek i truskawek, agrestu, porzeczki, słonecznika. Także zioła takie jak melisa, oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn, liść laurowy i lubczyk. Teraz, pod opieką lokalnych społeczności, rośliny już obrodziły prezentując swoje dorodne plony. W eko enklawach jest również miejsce na wypoczynek, wśród zielonego, naturalnego otoczenia.

Cieszę się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem Mieszkańców. To pokazuje, że wspólnie możemy efektywnie wpływać na otoczenie terenów przyległych do budynków mieszkalnych oraz poprawiać estetykę i funkcjonalności wolskich podwórek. A przy okazji, cieszyć się wyhodowanymi samodzielnie produktami” – komentuje Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

„EKO Farmy” znajdziecie na podwórkach przy ulicach Ciołka 33, Olbrachta 9, Krochmalnej 3, Skwerze Sierpnia 1944, Miłej 22, Smoczej 24, Nowolipiu 22A i 27B oraz przy Nowolipki 29.

Wszystkie osoby lub wspólnoty mieszkaniowe zainteresowane postawieniem u siebie, oraz opieką nad EKO Famą, zapraszam do kontaktu bezpośrednio z jednostkami terenowymi Zakładu na Nowolipkach, Ogrodowej, Młynowie czy Kole” – dodaje dyrektor.

Wolskie eko-farmy
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Wolskie eko-farmy
Wolskie eko-farmy
Wolskie eko-farmy
Wolskie eko-farmy
Wolskie eko-farmy
Wolskie eko-farmy