null

Informacja dla osób niesłyszących

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy realizuje wszystkie obowiązki wynikające z ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209, poz. 1243). W związku z tym, osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, przy kontaktach z naszą jednostką mają w szczególności prawo do:

  1. korzystania z pomocy osoby przybranej, tj. osoby, która ułatwi porozumienie z osobą niepełnosprawną i udzielenie jej pomocy w załatwieniu spraw w urzędzie;
  2. usługi pozwalającej na komunikowanie się przy wykorzystaniu środków wspierających komunikowanie się, tj. m.in.: korzystanie z poczty elektronicznej, przesyłanie faksów, korzystanie ze strony internetowej;
  3. skorzystania z pomocy tłumacza polskiego języka migowego online (PJM).

Korzystanie z pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM)

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

 

Z usługi tłumacza języka migowego online możesz skorzystać na dwa sposoby:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Zakładu, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym. Połączenie z tłumaczem PJM online możliwe w dni robocze w godzinach od 7.30 do 15.30.
  2. Z usługi możesz także skorzystać nie wychodząc z domu - w ten sposób możesz pozyskać informacje, ustalić tryb działania. Wystarczy posiadanie sprzętu komputerowego (komputer, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do internetu. Połączenie z tłumaczem PJM online możliwe jest w dni robocze w godzinach od 7.00 do 20.00 oraz w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 9.00 do 17.00.

Usługa dostępna jest po kliknięciu jednego z linków poniżej:

Otworzy się wówczas nowe okno umożliwiające bezpośredni kontakt z tłumaczem.

Załączniki: