null

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W auli licznie zgromadzeni goście, ludzie.
Autor: D. Piątkowski

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, dziękujemy wszystkim Wolontariuszkom i Wolontariuszom za czas i serce, które poświęcacie, by pomagać Mieszkańcom będącym w potrzebie, kryzysie czy osamotnieniu.
Dziękujemy wszystkim Wolontariuszkom, Wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy na co dzień współpracują z wolskimi organizacjami, instytucjami lub pomagają bezpośrednio sąsiadom – nie oczekując nic w zamian - za empatię, otwartość, bezinteresowność i cierpliwość.

Wśród wielu Mieszkańców Woli nadal obecna jest ogromna wola wsparcia potrzebujących sąsiadów, seniorów czy osób z niepełnosprawnością - co pokazuje, jak ważne i cenne jest podzielenie się wsparciem, doświadczeniem i dobrym słowem.

W tym szczególnie trudnym roku, z względu na wojnę w Ukrainie, dziękujemy również szczególnie Wolontariuszkom i Wolontariuszom, którzy swoim zaangażowaniem udowodnili, że chęć pomagania przekracza granice, łączy kultury i oddaje prawdziwy sens słowa „solidarność”. Wspólnie z Wami pomagaliśmy naszym Gościom na dworcach, w urzędach, w punktach pobytów. Wielu ludzi dobrej woli użyczyło również schronienia osobom i rodzinom uchodźców, pomagając im odnaleźć się w nowej rzeczywistości, pokonać bariery językowe, ekonomiczne, aby poczuć się bezpiecznie mimo traumy wojennej.

Życzymy satysfakcji i dumy z podejmowanych wysiłków, jak też życzliwości i uśmiechu od osób, którym pomagacie, jako wyrazu wdzięczności i docenienia.

Jesteście bardzo ważną częścią naszej społeczności – zmieniajmy wspólnie świat na lepszy.

5 grudnia to też Międzynarodowy Dzień Ninja. Wolontariuszki i Wolontariusze również są jak Ninja, gdyż działają sprawnie, czasem niezauważalnie, dbając o słabszych.
Bądź jak Ninja – włącz się w wolontariat! Razem możemy więcej!

Jeśli masz ochotę dołączyć, to pod tym linkiem https://ochotnicy.waw.pl znajdziesz informację o programie „Ochotnicy warszawscy”, gdzie można wybrać ofertę wolontariatu, przeszkolić się, jak również nauczyć się jak być organizatorem i promotorem wolontariatu.

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” (Robert Baden-Powell)