null

ZWYCIĘSTWO SIATKARZY MOS WOLA W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W BERLINIE.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Bardzo udanie zaprezentowali się nasi wolscy mini siatkarze na międzynarodowym turnieju siatkarskim w Berlinie.

W dniach 26-28.04.2019r. drużyna chłopców z rocznika 2006 uczestniczyła w tradycyjnym 23. Turnieju TSC-CUP. Nasza młoda drużyna wystąpiła w 24 zespołowym turnieju na zaproszenie klubu TSC Berlin, który od wielu lat współpracuje z MOS Wola.

Pierwszego popołudnia po przyjeździe zawodnicy odbyli trening, żeby zapoznać się z halą, na której miały odbywać się rozgrywki. Drugi dzień pobytu w Berlinie był jednocześnie pierwszym dniem turnieju. Siatkarze MOS Wola pewnie przeszli tego dnia przez pierwszą rundę pokonując wszystkie 4 zespoły w grupie. Dużo emocji i nerwów kosztował nasz zespół mecz z drużyną Schweriner SC, który po ciężkim boju ostatecznie wygraliśmy 2:1. Drugi dzień to faza play-off. Po dobrym występie w poprzedniej rundzie, nasi zawodnicy zameldowali się w ćwierćfinale turnieju, w którym po dobrej grze, pewnie zwyciężyli 2:0. Nadchodzący półfinał okazał się dla MOS WOLA najtrudniejszym meczem turnieju - znów trafiliśmy na zespół Schwerinera. W pierwszym secie przeciwnicy postawili bardzo trudne warunki i strony boiska zmieniane były „z ciężką głową” po secie przegranym 19:25. Sztab trenerów na bieżąco analizował spotkanie i wprowadził mocne założenia taktyczne na kolejną partię. Konsekwentna realizacja założeń oraz „sportowa złość” naszych zawodników poprowadziły do zwycięstwa 25:14. Tie-break to były i walka punkt za punkt i nerwy od początku seta. Drużyny wymieniały się ciosami, grając do tego bardzo ofiarnie w obronie. Przy stanie 11:11, po dobrych zagrywkach, udało się wolskim siatkarzom odskoczyć na 2 punkty i tej małej zaliczki nie oddać już do końca seta. Finał z drużyną VfB Friedrichshafen był pewną grą od początku meczu. Mimo zrywu przeciwników w drugiej partii wygrywając 2:0 udało się spokojnie dokończyć spotkanie. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Mikołaj Sioćko. Trenerzy Damian Włoch i Mateusz Behr miali okazję sprawdzić wszystkich swoich zawodników przed zbliżającymi się półfinałowymi i finałowymi rozgrywkami Kinder + Sport na Mazowszu.

Kolejność końcowa turnieju: I miejsce: MOS Wola Warszawa II miejsce: VfB Friedrichshafen III miejsce: SC Schweriner