null

Zwycięstwo na Skills Polska 2022 Gdańsk

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefana Bryły Róża Olszewska i Artur Tsybran zajęli 1 miejsce w Finale Skills Polska 2022 w Gdańsku w konkurencji Architektura Krajobrazu. W zawodach w dniach 22-25.11.2022 reprezentacja szkoły pokonała szkoły z Gdańska i Grudziądza. Zwycięstwo drużynie Architektury Krajobrazu zapewniło udział w zawodach Euro SkillsPolska 2023 w Gdańsku. Uczniów do zawodów przygotowywały nauczycielki Urszula Poniatowska i Małgorzata Dyrska oraz trenerka branżowa Marta Gerung. Przedmiotem Finału Konkursu Skills Polska 2022 w Gdańsku w konkurencji Architektura Krajobrazu było wykonanie przez dwóch zawodników Ogrodu Pokazowego w ciągu 16 godzin (2,5 dnia).

Ogród Pokazowy składał się z 4 elementów -modułu A donicy wyniesionej, modułu B-nawierzchni brukowej, modułu C-nasadzenia roślin ozdobnych, modułu D-ławeczki drewnianej. Zawodnicy mieli podany projekt tego obiektu architektury krajobrazu, materiały do jego wykonania, narzędzia i maszyny oraz sprzęt geodezyjny.

Wykonanie Ogrodu pokazowego było oceniania zgodnie z kryteriami oceny wg standardów WorldSkills przez 4 ekspertów m.in doświadczoną i utytułowaną ekspertkę z Węgier panią Zitę Gódorné Hazenauer.

Oceniane były procesy pracy oraz precyzja wykonania każdego z modułów z dokładnością do 2 mm. Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania wynosiła 111. 

Drużyna z TB nr 5 w Warszawie uzyskała 85 % tej punktacji co zapewniło jej 1 miejsce.

Zobacz galerię (2 zdjęć)