null

Zmiany w ruchu na ul. Górczewskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
GORCZEWSKA-PLOCKA-5-o-01.png

W nocy z niedzieli, 31 maja na poniedziałek, 1 czerwca warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zmienią organizację ruchu na ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Młynarskiej do Płockiej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią południową. Inaczej dla kierowców i pasażerów komunikacji

Drogowcy kończą prace na południowej nitce ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Płocką i Młynarską, gdzie pojawiała się już nowa nawierzchnia. Teraz czas na drugą jezdnię. Z tego powodu od północy, z 31 maja na 1 czerwca, jezdnia, którą normalnie odbywa się ruch w kierunku Bemowa, będzie zamknięta dla ruchu. Na jezdni południowej zostanie wytyczony ruch dwukierunkowy. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa przejada na nią na skrzyżowaniu z ul. Młynarską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Płocką. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice: Działdowska, H. Wawelberga i S. Staszica, stracą je natomiast ulice: Szlenkierów i E. Tyszkiewicza. Nie będzie można skręcić w lewo z ul. Górczewskiej (jadąc od strony Bemowa) w ul. Młynarską.

Zakaz skrętu w lewo w ulice Młynarską i Płocką będzie obowiązywał także jadących od strony centrum. Zalecane objazdy będą prowadziły ul. Żytnią lub Wolską. Autobusy linii 171 i 190 będą kursowały południową jezdnią ul. Górczewskiej, a linii nocnej N42, w kierunku Os. Górczewska, nadal będą jeździły objazdem ulicami Wolską i Płocką. Po północnej stronie ulicy zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Dostępne będą natomiast droga dla rowerów (do ul. Szlenkierów) i chodnik. Po przebudowie geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem. Ulica zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się  z trasą wzdłuż ul. Leszno.

Zmiany także na budowie metra

Również w niedzielę, 31 maja ok. godz. 22.00 wykonawca bemowskiego odcinka metra zmieni organizację ruchu na ul. Górczewskiej w rejonie budowanego łącznika tunelowego. Ruch w kierunku centrum handlowego, na odcinku pomiędzy ul. S. Konarskiego a wiaduktem nad torami kolejowymi, zostanie przełożony na tymczasową jezdnię po południowej stronie placu budowy.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.