null

Wyskakane atrakcje dla najmłodszych na Młynowie.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok na budowany plac zabaw, na którym znajdują się trampoliny. W tle stary plac
Młynów | Autor: Tomasz Keller

Na Woli powstanie kolejne miejsce przeznaczone do zabawy. Obok placu zabaw przy ul. Złocienia stanie m.in. 17 trampolin, bieżnie w formie kół młyńskich oraz sensoryczna ścianka-przytulanka.

  • Podwórko przy ulicy Złocienia wzbogaci się o nowe atrakcje dla młodszych, ale i starszych mieszkańców
  • Obok działającego placu zabaw stanie 17 trampolin, 2 koła młyńskie oraz ścianka sensoryczna

Pomiędzy blokami o numerach 5 i 7 na ulicy Złocienia, na wolskim Młynowie powstaje nie lada gratka dla najmłodszych. Obok licznie odwiedzanego placu zabaw, już niedługo oddany zostanie do użytku park trampolin.

Lada moment nasz Zakład Gospodarowania Nieruchomościami zakończy prace, które pozwolą na nowo cieszyć się młodszym i starszym mieszkańcom z tego miejsca – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.


Oprócz zestawu 17 trampolin i 2 kół młyńskich będących nawiązaniem do nazwy rejonu, na którym powstała atrakcja. Znajdzie się tam jeszcze sensoryczna Ścianka Przytulanka.

Wystarczy stanąć przy ściance i delikatnie przytulić się do niej, przesuwając szpilki na drugą stronę ścianki. W ten sposób powstaje trójwymiarowe odwzorowanie naszej sylwetki, a wykonane ze stali nierdzewnej elementy stymulują nasz zmysł dotyku – wyjaśnia Strzałkowski.

Nie zabraknie jednak klasycznych elementów placu zabaw.

Zachowane zostaną elementy małej infrastruktury, które dalej mogą służyć zabawie, takie jak stół do tenisa stołowego, zjeżdżalnie czy huśtawki – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, który prowadzi inwestycję.

 
Na placu zabaw oprócz urządzeń sprawnościowych służących do skakania czy przypominających ulubioną zabawę chomików, czyli młyńskiego koła, będą też meble typowe dla miejsc publicznych. Zamontowane zostaną 4 ławki i kosz na śmieci.


Realizacja projektu to odpowiedź na postulaty mieszkańców.

Mieszkańcy okolicy zwracali się do nas z prośbą o interwencje w sprawie remontu wysłużonego już placu zabaw - mówi Wojciech Bartnik, Radny Dzielnicy Wola. Jestem przekonany, że nowe funkcjonalności, bezpieczna poliuretanowa nawierzchnia i wysokiej jakości sprzęty dadzą dzieciom i dorosłym z Woli wiele radości - dodaje Bartnik.   

Koszt inwestycji to ponad 465 tys. zł. Łączna powierzchnia placu zabaw to ponad 400 m2.