Wydział Świadczeń dla Dzielnicy Wola

Dorota Jaworska

Zastępca Naczelnika
Paweł Pukosz

Do zakresu działania Wydziału Świadczeń dla Dzielnicy Wola należy:

1. Realizacja zadań wynikających z ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych;
  2. Realizacja zadań wynikających z ustawy z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej;
  3. Realizacja zadań wynikających z ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów;
  4. Realizacja zadań wynikających z ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym;
  5. Realizacja zadań wynikających z ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Zakres działań:

• Ustalanie prawa do świadczeń rodzinnych i opiekuńczych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, dodatku osłonowego, świadczenia za zakwaterowanie i wyżywienie obywatela Ukrainy, bieżąca weryfikacja uprawnień świadczeniobiorców, prowadzenie postępowań w sprawie świadczeń nienależnie pobranych.
  • Prowadzenie postępowań wobec dłużników alimentacyjnych, przeprowadzanie wywiadów alimentacyjnych z dłużnikami alimentacyjnymi oraz odbieranie oświadczeń majątkowych, wydawanie decyzji dotyczących uznania dłużnika alimentacyjnego za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych.
  • Obsługa zwrotów świadczeń, które nie zostały podjęte przez wnioskodawców; prowadzenie spraw związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym i emerytalno-rentowym świadczeniobiorców.
  • Prowadzenie postępowań w sprawie windykacji nienależnie pobranych świadczeń.

W skład Wydziału Świadczeń dla Dzielnicy Wola wchodzi:

Referat Świadczeń oraz Obsługi Bezpośredniej i Kancelaryjnej
Kierownik Referatu: Marzena Poletyło

Referat prowadzi postępowania w sprawach świadczeń wg podziału – nazwiska rozpoczynające się na literę:

A, C, Ć, M, T – tel. 22 443 57 49

B, D, R – tel. 22 443 57 38

Referat Świadczeń i Obsługi Finansowej
Kierownik Referatu: Katarzyna Najgebauer

L, N, P, Ś – tel. 22 443 57 43

F, Kr, Ł, S, X, Y – tel. 22 443 57 61

Referat Świadczeń i Postępowań Wobec Dłużników Alimentacyjnych
Kierownik Referatu: Justyna Pasak