null

Wolskie wrotkowisko zyska nowe życie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na 1. planie dziecko jadące na rolkach. Za nim slalom ustawiony z pachołków. W tle ludzie przy namiocie dzielnicy Wola
Wrotkowisko w Parku Szymańskiego | Autor: UD Wola

Wrotkowisko znajdujące się w Parku im. Edwarda Szymańskiego przejdzie gruntowny remont. Popularny obiekt zyska całkowicie nową nawierzchnię oraz warstwę antypoślizgową, dzięki czemu korzystanie z niego będzie bezpieczne i przyjemne.

  • Projekt zakłada wymianę nawierzchni na całej powierzchni wrotkowiska liczącej 1476 mkw,
  • Zadanie będzie realizowane w tym roku,
  • To jedyny taki obiekt w okolicy.

 
Tor dla rolkarzy i wrotkarzy zlokalizowany we wschodniej części Parku im. Edwarda Szymańskiego to jedyny taki obiekt w okolicy. Chętnie korzystają z niego mieszkańcy w każdym wieku, organizowane są tu zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży, a tor, w szczególności między wiosną a jesienią, jest bardzo intensywnie użytkowany. To niestety przekłada się na jego nie najlepszy stan, co ma się wkrótce zmienić. – W tym roku wrotkowisko przejdzie kompleksowy remont wart ponad 1,1 mln zł – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Planujemy wymianę nawierzchni oraz ogrodzenie obiektu słupkami, co zabezpieczy go przed nielegalnym parkowaniem – dodaje.
 
Remont toru zakłada wymianę istniejącej i wysłużonej warstwy masy bitumicznej oraz zastąpienie jej nową, znacznie gładszą i lepiej przystosowaną do jazdy na rolkach i wrotkach. Dodatkowo, ponad połowa powierzchni wrotkowiska będzie pokryta nowoczesną warstwą antypoślizgową, co znacznie zwiększy jego bezpieczeństwo. – W ciepłe dni na torze spotkać można mieszkańców w każdym wieku, od dzieci po seniorów – mówi Blanka Zienkiewicz, radna Woli. – Jestem przekonana, że remont sprawi, że na wrotki i rolki przyjdzie do parku jeszcze więcej osób, a wrotkowisko stanie się miejscem spotkań lokalnej społeczności – dodaje Zienkiewicz.
 
Projekt „Renowacja wrotkowiska w parku Edwarda Szymańskiego na Woli w Warszawie" został zgłoszony do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2023, a jego autorką Ewa Stasiuk. Pomysł będzie zrealizowany, ponieważ dostał 1725 głosów poparcia mieszkańców.

 

Na pierwszym planie kobieta i mężczyzna. Kobieta wygląda jakby próbowała wcielić w życie wskazówki mężczyzny, który dał jej instrukcje jak ma jeździć. W tle ludzie im się przyglądający, również ćwiczący jazdę.