null

Wolskie pomysły na zimę w mieście

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka 5 dzieciaków, którzy siedzą na ziemi, dobrze się bawią, uśmiechają, grają w grę.

Od 31 stycznia rozpoczynają się dwutygodniowe ferie w województwie mazowieckim. Na Woli zaplanowano wydarzenia kulturalne i sportowe, które w ciekawy sposób umilą czas najmłodszym i seniorom, ale także pozwolą spędzić czas w gronie rodzinnym.

Przejmujący dźwięk budzika, skurcz żołądka i pośpiech – z tym często kojarzymy poniedziałkowe poranki. Kiedy dodamy do tego ujemną temperaturę i szarówkę za oknami, odechciewa się dosłownie wszystkiego. Jednak poniedziałek 31 stycznia będzie pierwszym dniem ferii, co dla części osób oznacza więcej wolnego czasu.

Dla najmłodszych jak co roku Urząd Dzielnicy przygotował akcję „Zima w Mieście” – mówi Anna Rudziak-Tałałaj, wolska radna. W czterech placówkach na tygodniowych turnusach zapewniono po 60 miejsc dla uczniów. Dzieciaki będą mogły zbudować most magnetyczny albo po prostu spotkać się i pogadać przy grze w chińczyka – dodaje radna.   

Program będzie różnorodny: wycieczki do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Warszawy, Muzeum Polin czy wyjścia na basen, odwiedziny hal sportowych albo bibliotek. Zajęcia będą też prowadzone w samych szkołach i Zespole Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej. 

Zajęcia w ośrodkach sportowych 

Ferie to doskonała okazja, aby rozpocząć aktywny tryb życia. Wolskie pływalnie zapraszają w weekendy na nieodpłatne zajęcia aqua aerobiku i stretchingu. Będzie się można przekonać, jak wygląda pozycja wielbłąda, ryby czy psa z głową do dołu, a wszystko to na halach sportowych Reduta i Koło. Właśnie tam będą się odbywać pilates oraz zumba dla rodzin i osób z niepełnosprawnościami. Seniorzy będą mogli pracować nad kondycją podczas zajęć aqua fitnessu i gimnastyki.  

Łyżwy na Moczydle  

Podwójne toeloopy i poczwórne axele mogą skakać wszyscy entuzjaści łyżew na lodowisku w Parku Wodnym Moczydło. Organizatorzy z Aktywnej Warszawy zapewnili tam wypożyczalnię łyżew i szafki depozytowe. Lodowisko jest czynne w trzech turach od poniedziałku do niedzieli od 9:00 do 21:00.  

Ferie z kulturą 

Aby wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, nie trzeba wybierać się do centrum miasta. W Wolskim Centrum Kultury 30 stycznia odbędzie się premiera nowego pasma koncertowego. Osobowości polskiej sceny muzyki klasycznej w Domu Społecznym na Obozowej 85 opowiedzą o swojej drodze do sukcesu. Wspólnie zastanowimy się, czy w dzisiejszym świecie istnieją jeszcze „soliści” i porozmawiamy o społecznej odpowiedzialności muzyki. Cykl otworzy koncert pianisty Tymoteusza Biesa.   

Specjalnie na ferie WCK w Klubokawiarni Sąsiedzkiej przy Działdowskiej 6 zorganizowało dla uczniów warsztaty kreatywne i kulinarne, na których będzie można ozdobić kosmiczny hełm czy przygotować kotlety z selera w sosie lawendowym. Młodzi artyści w wieku od 7 do 12 lat będą mogli wziąć udział w zajęciach Picasso Woli.  

W pierwszy feryjny poniedziałek w Bibliotece przy ul. Chłodnej 11 od godz. 10:00 zaplanowano głośne czytanie bajek dla najmłodszych, a nieco starsi o 17:00 będą mogli za pomocą rzutu kostką decydować o losach świata podczas rozgrywek planszowych (Biblioteka „Na Kole”, ul. E. Ciołka 20).