null

Po pierwsze tango - Międzynarodowy Dzień tańca na Woli: koncert oraz potańcówka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.05.2023 17:00 - 27.05.2023 20:30

Burmistrz Krzysztof Strzałkowski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Wola m.st. Warszawy oraz Fundacją Partytura zapraszają na koncert zespołu Tango Mio pt. "Po pierwsze tango - Wola świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca", który odbędzie się 27 maja 2023 r. o godz. 17.00 w Wolskim Centrum Kultury, Domu Społecznym, ul. Obozowa 85.

Koncert jest znakomitą okazją dla mieszkańców Dzielnicy Wola, aby poszerzyć wiedzę na temat muzyki tangowej, ważnego wycinka polskiej i światowej kultury muzycznej. Tango argentyńskie – zarówno muzyka jak i taniec – zostało wpisane w 2009 r. na listę światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Koncert wzbogacony będzie opowieścią o tangu, jego historii, stylach, twórcach i wykonawcach. Podczas koncertu do wybranych utworów zatańczy para profesjonalnych tancerzy tanga.

Po koncercie widzowie zostaną zaproszeni do udziału w lekcji podstawowych kroków tangowych, a następnie odbędzie się potańcówka, podczas której będzie można wykorzystać w praktyce kroki poznane na lekcji.

W programie:
- godz. 17.00 koncert muzyki tangowej z pokazem tanga
- godz. 18.00 lekcja podstawowych kroków tanga
- godz. 19.00 potańcówka w rytmie tanga

Wstęp jest wolny.

Podczas koncertu zapewniona jest pętla indukcyjna oraz obecność Asystenta ds. dostępności.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa Dzielnicę Wola.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap