null

Wolski ambasador zdrowia – poradnik o zdrowym stylu życia

Drukuj otwiera się w nowej karcie

  Chcielibyśmy Państwu zaprezentować publikację "Wolski Ambasador Zdrowia. Zdrowy i aktywny styl zycia. Poradnik dla mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy" przygotowaną przez Fundację Wygrajmy Zdrowie im. Grzegorza Madeja oraz Dzielnicę Wola.

W dzisiejszych czasach jesteśmy zasypywani informacjami, jak dbać o zdrowie. Niestety, często nie da się rozpoznać, które z tych treści są rzetelne, a które są jedynie kolejną modną nowinką. Poradnik "Wolski Ambasador Zdrowia" ma pomóc w jasny i przystępny sposób uporządkować najważniejsze kwestie dot. zdrowego stylu życia.

Poradnik ten powstał z myślą, aby pomóc rozwiać wątpliwości i przekazać najważniejsze zasady utrzymania zdrowia. W poradniku pokazujemy wiele ciekawych pomysłów, praktycznych porad i wskazówek, jak o nasze zdrowie możemy sami zadbać. Zależy ono bowiem w największej mierze od naszych codziennych zachowań, nawyków i podejmowanych decyzji.

Jest to kolejne działanie realizowane przez Dzielnicę Wola z Fundacją Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja. Dla mieszkańców powstały do tej pory programy „Zdrowa Wola – profilaktyka chorób nowotworowych” oraz „Wola na zdrowie – profilaktyka chorób cywilizacyjnych” – cieszyły się ogromnym powodzeniem i pokazały jak istotną sprawą jest profilaktyka i aktywne dbanie o zdrowie.

ZDROWY I AKTYWNY STYL ŻYCIA – co to naprawdę znaczy?
 
 1. BĄDŹ AKTYWNY
 2. JEDZ ROZSĄDNIE
 3. UNIKAJ UŻYWEK
 4. PRACUJ I WYPOCZYWAJ
 5. NAUCZ SIĘ RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM
 6. DBAJ O RELACJE Z BLISKIMI
 7. MIEJ KONTAKT Z NATURĄ
 8. ZADBAJ O RADOŚĆ NA CO DZIEŃ
 9. PAMIĘTAJ O REGULARNYCH BADANIACH PROFILAKTYCZNYCH
 
Jak zostać WOLSKIM AMBASADOREM ZDROWIA?
 
 1. Podziel się z innymi informacjami, które zdobyłeś m.in. czytając Poradnik
 2. Spędzając czas wspólnie ze znajomymi rozmawiaj na temat prozdrowotnego stylu życia i sposobów skutecznego dbania o zdrowie
 3. Wprowadź zmiany w codziennych nawykach razem z bliską osobą np. wspólne ćwiczenia, zdrowe odżywianie itp.
 4. Zachęć też innych do zostania Wolskim Ambasadorem Zdrowia!
 
____________________
 
Publikację "Wolski Ambasador Zdrowia. Zdrowy i aktywny styl zycia. Poradnik dla mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy" można znaleźć w siedzibach Urzędu Dzielnicy przy Al. Solidarności 90 oraz przy ul. Syreny 18.
 

Załączniki: