Wydarzenie

Wolność kocham i rozumiem: Jan Lityński i KOR

26.09.2021 15:00 - 26.09.2021 20:00
al. „Solidarności”/ul. Towarowa
Napis czarnym drukiem na brązowym tle archiwalnej gazety Robotnik: Wolność kocham i rozumiem. Jan Lityński i KOR. 26 września.

Mural upamiętniający Jana Lityńskiego, autorstwa Bruno Neuhamera zostanie odsłonięty inicjatywą burmistrza Woli Krzysztofa Strzałkowskiego oraz Wolskiego Centrum Kultury na skrzyżowaniu al. „Solidarności" i ul. Towarowej (Ogrodowa 67). Na całe wydarzenie: wstęp wolny

Program uroczystości:

• godz. 15:00 przy ul. Ogrodowej 67 (al. „Solidarności”/ul. Towarowa) – odsłonięcie muralu. Głos zabiorą przedstawiciele władz, autor muralu oraz organizatorzy. Na zakończenie wystąpi Jacek Kleyff i Nasta Niakrasava.
  • godz. 17:00, Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17 – duga część wydarzenia:
    - debata „Wolność kocham i rozumiem” z udziałem gości;
    - koncert Jazz Bandu Młynarski Masecki;
    - występ Volnego Choru z Białorusi.

Jan Lityński (1946-2021)

Polski polityk, opozycjonista w okresie PRL, działacz i publicysta. Współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników. Uczestnik wydarzeń marcowych w 1968 roku i obrad Okrągłego Stołu. Świadek kluczowych wydarzeń w historii Polski. Więzień polityczny. Człowiek, który walczył w obronie swojego kraju, a potem z wiarą współtworzył go na nowo. Autorytet.

Bruno Neuhamer

Autor pracy. Artysta wizualny, rysownik, ilustrator i rzeźbiarz. Zrealizował m.in. murale z wizerunkami Kory, Czesława Niemena i Roberta Brylewskiego. Tworzy na granicy różnych dyscyplin sztuk wizualnych. Wierzy w moc obrazu, walczy o autonomię wytwarzanych przez siebie form w czasach nadprodukcji.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sprawdź lokalizację na mapie