null

Wolę się zaszczepić – druga dawka dla uczniów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczniowie w korytarzu szkolnym oczekujący na szczepienia, liceum imienia C.K. Norwida

Wraz z napływającymi danymi o czwartej fali pandemii, od września w szkołach trwają spotkania edukacyjne, które mają zachęcić uczniów do szczepień. Urząd Dzielnicy Wola, we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską już w lipcu rozpoczął akcję „Wolę się zaszczepić”. Dzięki temu wszystkich chętnych uczniów, którzy zaszczepili się w sierpniu, w ostatni weekend września czeka druga dawka.

Nowy rok szkolny w całej Polsce rozpoczął się od akcji promujących szczepienia przeciw covid-19. Uczniowie i rodzice uczestniczą w lekcjach o zdrowiu i spotkaniach informacyjnych, a dla chętnych w placówkach mają być prowadzone szczepienia.   

Urząd Dzielnicy Wola, w ramach prozdrowotnych działań profilaktycznych, już w wakacje rozpoczął z Okręgową Izbą Lekarską akcję „Wolę się zaszczepić”. Współpraca zaowocowała utworzeniem dwóch mobilnych punktów, w których 27 i 28 sierpnia pierwszą dawką zaszczepiło się ponad 220 wolskich uczniów i osób towarzyszących. Były to pierwsze w Polsce punkty szczepień dla uczniów. Szczepienia w Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida i w Zespole Szkół nr 7 były wykonywane produktem Pfizer/Biontech, czyli jedynym zatwierdzonym do podania młodzieży, która ukończyła 12 lat.   

– Mobilne gabinety w „Norwidzie” i w Zespole Szkół nr 7 były obsługiwane przez wykwalifikowane zespoły medyczne. Teraz zdrowie publiczne to dla nas temat priorytetowy. Przez takie działania profilaktyczne wśród mieszkańców chcemy z lokalnego poziomu przyczyniać się do zmniejszenia prawdopodobieństwa wprowadzenia nauki zdalnej. Dbając o własne zdrowie i zdrowie swojej społeczności, każdy z nas dokłada cegiełkę do poprawy jakości życia w Polsce – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.  

Szczepienie drugą dawką dla wszystkich, którzy skorzystali ze szczepienia pod koniec sierpnia, odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę w dwóch szkołach:  

  • 24 września 2021 r. (piątek) w godz. 16:00 – 19:00 – XXIV Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Warszawie, ul. Obozowa 60;
  • 25 września 2021 r. (sobota) w godz. 9:00 – 12:00 – Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie, ul. Chłodna 36/46.