null

Wola nie chce wycinki drzew przy pływalni Delfin

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie nakazała wycinkę drzew rosnących na terenie należącym do pływalni Delfin. Dzielnica Wola jest przeciwna wycince, a wraz z nią mieszkańcy, którzy pod swoim protestem zebrali już 200 podpisów poparcia.

Pływania Delfin przeszła gruntowny remont i jest znowu do dyspozycji mieszkańców. Budynek jest teraz nowoczesny i bezpieczny, co w odbiorze technicznym potwierdził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. – Ze względów bezpieczeństwa zalecił on jednak wycinkę po jednej sztuce wiązu pospolitego, głogu pośredniego i klonu srebrzystego, które rosną między budynkiem a drogą pożarową – mówi Bartosz Kusior, dyrektor OSiR Wola. – To zdrowe i stare drzewa, które dostarczają tlen i mają zbawienny wpływ na środowisko – dodaje.

Zarówno Dzielnica jak i mieszkańcy nie zgadzają się na wycinkę dorodnych drzew znajdujących się obok pływalni Delfin. – Sprzeciwiamy się stanowczo tej wycince i nie jesteśmy jedyni, bo osobny protest złożyli mieszkańcy i zebrali pod nim ponad 200 podpisów – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. – Zdrowych drzew nie powinno się wycinać, dlatego przygotowujemy właśnie dokumenty, które przedłożymy straży pożarnej w celu uzyskania odstępstwa od nakazu wycięcia drzew znajdujących się przy drodze pożarowej. Dołożymy wszelkich starań, żeby sprawę rozwiązać pozytywnie. Bardzo dziękuję za zaangażowanie mieszkańcom Woli – dodaje burmistrz.