null

Sukces! Wojewoda przyjął delegację z Woli w sprawie szkoły na Odolanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wojewoda Mazowiecki zdecydował się spotkać z Burmistrzem Woli i Radnymi dzielnicy, walczącymi o teren pod kolejną szkołę w części dzielnicy, gdzie miasto nie dysponuje terenem, na którym może powstać tak potrzebna szkoła. Wojewoda zadeklarował wsparcie.

  • Wojewoda spotkał się z Krzysztofem Strzałkowskim i wolskimi radnymi 

  • Burmistrz zwrócił się do wojewody o nieodpłatne przekazanie działki na kolejną szkołę na Odolanach  

  • 9 lat temu się to udało na Bemowie 

  • Pomysł Burmistrza poparli ponad podziałami radni Woli 

  • Nowa szkoła mogłaby powstać w okolicach Sowińskiego, Worcella lub Ordona 

  • Wojewoda zadeklarował chęć przekazania nieruchomości

 

Wiosną burmistrz Woli zwrócił się w piśmie do Wojewody Mazowieckiego, by ten przekazał na cele edukacyjne jedną z działek Skarbu Państwa na warszawskich Odolanach. 

- Zwróciłem się do Wojewody Mazowieckiego, Konstantego Radziwiłła z prośbą o nieodpłatne przekazanie nam odpowiedniego terenu z zasobu państwowego - tłumaczy burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Wskazuje przy tym, że taki zabieg udał się 9 lat temu, kiedy poprzedni wojewoda przekazał działkę dzielnicy Bemowo. -

Dzięki takiemu zabiegowi, powstała szkoła, która funkcjonuje przy ul. Żołnierzy Wyklętych - mówi Strzałkowski. 

Dziś udało się umówić spotkanie, na którym dzielnica mogła przedstawić listę nieruchomości spełniających warunki konieczne by wybudować na niej szkołę. W sumie Skarb Państwa dysponuje na Odolanach 13 takimi działkami, w trzech rejonach. Nowa szkoła mogłaby powstać w okolicach skrzyżowania ul. Worcella i Sowińskiego, Sowińskiego 28 i przy ul. Ordona. 

- Podczas dzisiejszego spotkania wojewoda zadeklarował nie tylko wolę przekazania dzielnicy nieruchomości, ale również wsparcie w rozmowach ze spółkami państwowymi, które dziś użytkują te działki - relacjonuje Strzałkowski. 

Pomysł zarządu od początku wspierali wolscy Radni.

Była to wyjątkowa sytuacja, w której apel o przekazanie stosownej nieruchomości, poparli wszyscy radni ponad podziałami politycznymi – mówi Kamil Giemza, przewodniczący klubu radnych rządzącej koalicji.  

Dobiega końca budowa szkoły przy ul. Karlińskiego. Pierwsi uczniowie zasiądą w ławkach już w 2022 r., ale potrzeby regionu są znacznie większe. I już za kilka lat, by uniknąć katastrofy potrzebna będzie kolejna szkoła. 

- Dwie placówki, które już funkcjonują na tym terenie, są przeciążone. Uczy się w nich znacznie więcej dzieci niż powinno, a zajęcia prowadzone są w trybie dwuzmianowym - podkreśliła Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.   

Wtóruje jej przewodnicząca komisji Edukacji i Infrastruktury Oświatowej, która w tej sprawie zorganizowała zbieranie podpisów pod petycją do Wojewody.

Podpisało ją ponad 200 osób zainteresowanych budową nowej szkoły – relacjonuje Joanna Tracz – Łaptaszyńska.

To właśnie tę petycję, wolska delegacja złożyła dziś na ręce Konstantego Radziwiłła. 

Pismo Krzysztofa Strzałkowskiego do Konstantego Radziwiłła