Wielkie kino dla mieszkańców Woli

Seans kina letniego w parku Moczydło. Widzowie siedzą na leżakach oglądając film na dużym ekranie.
Kino letnie | Autor: UD Wola

Wola kontynuuje promocję sztuki filmowej i kultury na wielkim ekranie. Po sukcesie grudniowych pokazów „Chłopów” przyszedł czas na kolejne dwa głośne tytuły, które mieszkańcy dzielnicy będą mogli obejrzeć całkowicie za darmo.

• Mieszkańcy Woli będą mogli uczestniczyć w pokazach filmowych organizowanych przez Urząd Dzielnicy,
  • Chodzi o nową wersję „Akademii Pana Kleksa” oraz wyczekiwaną drugą część „Diuny”,
  • Remake polskiego klasyka z lat 80. będzie można zobaczyć 28 lutego i 8 marca, natomiast epickie dzieło Denisa Villeneuve'a będzie wyświetlane bezpłatnie 13 i 22 marca,
  • Wszystkie 4 pokazy odbędą się w kinie Cinema City Arkadia,
  • Bilety będą do odebrania u menadżera kina na kilka dni przed planowanymi seansami i będą dostępne do wyczerpania zapasów,
  • Jedna osoba na hasło „Miejska Wola” może odebrać maksymalnie 4 wejściówki na film “Akademia Pana Kleksa” oraz 2 wejściówki na Diunę.

Wola to zdecydowanie jedna z bardziej filmowy dzielnicy Warszawy. Ta historyczna część stolicy była „bohaterką” wielu klasycznych i współczesnych filmów oraz seriali. Do tego mieszkańcy licznie odwiedzają tutejsze kina, a latem tłumnie stawiają się na seansach pod chmurką, organizowanych w okolicznych parkach.

W grudniu ubiegłego roku zorganizowaliśmy trzy bezpłatne seanse „Chłopów” w kinie Muranów, na które wejściówki rozeszły się na pniu – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Teraz idziemy za ciosem i zapraszamy na dwa wielkie, filmowe hity. Oba z innej bajki, ale każdy z nich równie interesujący – dodaje.

Pierwszą propozycją jest nowa wersja „Akademii Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego i Tomaszem Kotem w roli tytułowej. Film okazał się kasowym i frekwencyjnym hitem, bo od momentu premiery obejrzało go już grubo ponad 2 miliony widzów, co jest najlepszym wynikiem od czasów pandemicznych.

Co ciekawe, nasza dzielnica w „Akademii Pana Kleksa” również ma swoją rolę – mówi Ewa Widenka, Radna Dzielnicy Woa. Wprawne oko wyłapie scenę, która była kręcona w jednej z zabytkowych rotund mieszczących się przy ul. Prądzyńskiego – dodaje Widenka.

Dzielnica zaprasza również na bezpłatne pokazy drugiej części „Diuny” w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Adaptacja wybitnej powieści Franka Herberta to epickie kino S-F w gwiazdorskiej obsadzie, które bez wątpienia można nazwać najbardziej wyczekiwanym filmem roku.

Oba tytuły będą do zobaczenia za darmo w kinie Cinema City Arkadia. Pokazy „Akademii Pana Kleksa” odbędą się 28 lutego o godz. 18:00 i 8 marca o godz. 19:00, natomiast na drugą część „Diuny” zapraszamy 13 marca o 18:00 i 22 marca o godz. 19:00. Bilety będą do odebrania u menadżera kina na hasło „Miejska Wola” i będą dostępne do wyczerpania zapasów. Limit na jednego mieszkańca to 4 bilety na Akademię Pana Kleksa oraz 2 bilety na Diunę.

Bilety na seanse będzie można odbierać w godz.: 12:00 do 18:00 (za wyjątkiem niedziel):

• „Akademia Pana Kleksa”

Seans 28.02 – odbiór biletów od 22.02
Seans 08.03 - odbiór biletów od 04.03

• „Diuna: Część Druga” – na prośbę mieszkańców bilety będzie można odbierać od godziny 17:00.

Seans 13.03 - odbiór biletów od 08.03 (od godz. 17:00)
Seans 22.03 - odbiór biletów od 18.03 (od godz. 17:00)

Prosimy o punktualne przybycie na seanse, gdyż każdy rozpocznie się punktualnie o wyznaczonej godzinie bez wyświetlania reklam!