null

Warto wybrać wolską "zerówkę".

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum, a także wyprawka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych - to tylko niektóre bonusy czekające na dzieci w wolskich „zerówkach”.  Od 1 września 2020 r. we wszystkich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy będą funkcjonowały oddziały przedszkolne. Dzielnica Wola przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczną obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w „zerówkach” -  W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Oczywiście wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Woli. Tegoroczna dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:
 • 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego w ramach programu „Wolski poliglota”;
 • 2 razy w tygodniu zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej;
 • 1 raz w tygodniu - „Informatyka dla smyka”;
 • 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy;
 • 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej, wyjścia do kina, teatru lub muzeum;
 • każde dziecko w okresie zimowym skorzysta z programu dożywiania „Zdrowa kanapka”;
 • wszystkie grupy sześciolatków otrzymają komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego.
Wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat - przekonuje  Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. O tym jak funkcjonują wolskie oddziały przedszkolne rodzice będą mogli się przekonać podczas dni otwartych w szkołach podstawowych, które potrwają od 5 do 7 lutego w godz. 8.00 - 13.00Rodzice będą mogli wraz ze swoimi dziećmi odwiedzić wybraną szkołę, zobaczyć jak wyglądają sale dla najmłodszych oraz uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych czy szkolnej świetlicy – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska. – Ponadto rodzice będą mieli możliwość zapoznać się z jadłospisami szkolnych stołówek oraz porozmawiać z wychowawcami oraz dyrektorem szkoły – dodaje. Szkoły podstawowe zapraszają również rodziców w godzinach popołudniowych na dodatkowe spotkania (szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej). Harmonogram dodatkowych spotkań w szkołach podstawowych Terminy spotkań w przedszkolach _ 6 latki Dzielnica oferuje również możliwość wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Konsultacje prowadzą specjaliści z Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1 i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2. Porady psychologów, pedagogów i logopedów dla dzieci z rejonu działania poradni odbywają się w soboty w godzinach 9.00 – 13.00. Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1 Ul. Zawiszy 13, tel. 22 631 08 23
 • 8 lutego 2020 r. - psycholog, pedagog, logopeda
 • 29 lutego 2020 r. - psycholog, pedagog, logopeda
Poradnia  Psychologiczno–Pedagogiczna nr 2 Ul. Ks. Janusza 45/47, tel. 22 836 70 88
 • 25 stycznia 2020 r.  - psycholog, pedagog, logopeda
 • 1 lutego 2020 r. -     psycholog, pedagog, logopeda