null

Warsztaty redukcji stresu dla opiekunów osób starszych zależnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Obrazek dekoracyjny

Zajmujesz się rodzicami? Opiekujesz się inną bliską osobą starszą? Twoi bliscy mają problemy z pamięcią, demencję, chorobą Alzheimera, a Tobie trudno jest zrozumieć ich zachowanie? Czujesz się zmęczony, wyczerpany psychicznie, czasem bezradny?

Dzielnica Wola oraz Stowarzyszenie SYNTONIA zapraszają na warsztaty redukcji stresu dla opiekunów osób starszych zależnych w dniach:

17 czerwca (sobota)

24 czerwca (sobota)

1 lipca (sobota)

w godzinach 10:30 – 12:30

miejsce: Centrum Aktywności Międzypokoleniowej NOWOLIPIE ul. Nowolipie 25B

Zapisy:

telefonicznie: 792 890 810

e-mail: zapisy@syntonia.org.pl

Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, zredukować jego poziom i uzyskać odprężenie ciała i umysłu.

Podczas warsztatów redukcji stresu zaprezentowany będzie m.in.: trening relaksacyjny Jacobsona, elementy treningu autogennego Schulza oraz treningu uważności, jak również doraźne sposoby na zdenerwowanie i stres.

Program “Blisko Bliskich – Wola 2023” to program skierowany do rodzin i bliskich, pod opieką których znajdują się niesamodzielne osoby starsze. Celem programu jest wzmocnienie kondycji psychicznej, umiejętności psychospołecznych i kompetencji opiekuńczych nieformalnych (rodzinnych) opiekunów osób starszych.

Istnieje możliwość zapewnienia profesjonalnej opieki zastępczej w domu podopiecznego na czas udziału w spotkaniu – prosimy przy zapisywaniu się o informację, czy potrzebujecie Państwo takiego wsparcia.

Program “Blisko Bliskich – Wola 2023” realizowany jest poprzez różne formy nieodpłatnych działań o charakterze wsparcia i edukacji:

  • warsztaty psychoedukacyjne,
  • psychoedukacyjne grupy wsparcia,
  • wykłady i seminaria,
  • spotkania edukacyjne,
  • konsultacje indywidualne
  • telefon wsparcia i informacji.

Chcialiby Państwo porozmawiać o swojej sytuacji, skonsultować się, poznać szczegóły dot. możliwego wsparcia opiekunów?

Zapraszamy:

+48 792 890 810

zapisy@syntonia.org.pl

 

Program “Blisko Bliskich – Wola 2023” jest nieodpłatny dla uczestników dzięki dofinansowaniu ze środków Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Załączniki: