null

Warszawska Wigilia z dostawą – jak pomóc, jak otrzymać paczkę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Miasto Stołeczne Warszawa razem z Fundacją Wolne Miejsce szukają wolontariuszy, którzy w wigilię Bożego Narodzenia dostarczą pod drzwi potrzebujących mieszkańców świąteczne paczki – oczywiście z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Do 20 grudnia 2020 r. włącznie mieszkańcy mogą zgłaszać chęć otrzymania paczki świątecznej.
 
Z powodu pandemii wiele osób spędzi nadchodzące święta samotnie – są to przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, przewlekle chore oraz w trudnej sytuacji finansowej. Aby wesprzeć potrzebujących mieszkańców, prowadzony jest nabór na wolontariuszy, którzy chcą wziąć udział w akcji „Warszawska wigilia z dostawą”. Do pomocy przy kompletowaniu paczek z tradycyjnymi bożonarodzeniowymi potrawami zgłosiło się już 120 osób, ale nadal poszukiwani są wolontariusze, którzy 24 grudnia dostarczą je pod drzwi potrzebujących mieszkańców. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są pod adresem mailowym warszawa@wolnemiejsce.pl lub na miejskim portalu ochotnicy.waw.pl.
Z kolei od 6 do 20 grudnia przyjmowane są zgłoszenia mieszkańców, którzy chcą otrzymać świąteczną paczkę w ramach akcji „Warszawska Wigilia z dostawą”. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: (22) 11 202 44 i (22) 188 14 54. Telefony są czynne całą dobę – prosimy mieszkańców o nagranie się na automatyczną sekretarkę i podanie w zgłoszeniu dokładnego adresu, pod który ma trafić świąteczna paczka. Wolontariusze odsłuchają nagrane wiadomości i przygotują listy adresów, pod które 24 grudnia zostaną dostarczone paczki. Więcej informacji o przygotowaniach do akcji „Warszawska Wigilia z dostawą” można znaleźć facebook.com/wolnemiejscewarszawa