null

Uroczysty początek roku szkolnego w nowych placówkach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Szkoła podstawowa nr 403 przy Karlińskiego - widok na wejście i boisko
Nowa szkoła przy ul. Karlińskiego

Wraz z początkiem roku szkolnego swoją działalność rozpoczną placówki oświatowe, które zostały oddane do użytku w tym roku. Chodzi o wybudowaną od zera szkołę podstawową na Odolanach, a także o całkowicie nowe skrzydło przedszkola „Przy Zielonym Wzgórzu".

● Szkoła Podstawowa nr 403 zlokalizowana jest przy ul. K. Karlińskiego 6, natomiast Przedszkole nr 74 mieści się przy ul. Wolskiej 79,

● Pierwsza na Odolanach podstawówka zapewni miejsce dla 700 uczniów, a nowy budynek przedszkola pozwoli na przyjęcie 150 dzieci,

● Przed pierwszymi zajęciami nastąpi oficjalne otwarcie obu placówek,

● Łączny koszt dwóch inwestycji to ok. 60 mln zł.

Kończą się wakacje, a uczniowie i przedszkolaki powoli szykują się do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. Część z nich przywita go w całkowicie nowej rzeczywistości, bo swoją działalność zainaugurują długo wyczekiwane placówki oświatowe, które zostały oddane do użytku w tym roku.

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców na oficjalne otwarcie Szkoły Podstawowej nr 403 oraz nowego budynku Przedszkola nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu" – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Oba obiekty były dla nas jednymi z najważniejszych inwestycji ostatnich lat i bardzo się cieszę, że oficjalnie mogą rozpocząć swoją pracę – dodaje.

Podstawówka była wyczekiwana na Odolanach od lat. Już we wrześniu przy ul. Karlińskiego 6 naukę rozpocznie ponad 500 dzieci z klas I-IV, a docelowo będzie się tu uczyć nawet 700 uczniów.

To niezwykle nowoczesny obiekt, którego budowa pochłonęła ponad 49 mln zł. Uczniowie i nauczyciele będą mieli do dyspozycji m.in. 32 sale lekcyjne, 3 pracownie językowe, 3 świetlice, stołówkę, bibliotekę, halę sportową i zewnętrzne boiska – wylicza Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. - Liczymy, że efekt spełni oczekiwania rodziców i ich dzieci – dodaje. Jednak w trakcie prac nie było pewności, że uda się oddać tak nowoczesny i świetnie wyposażony obiekt.

Inflacja i idący za nią wzrost cen, przy jednoczesnym ograniczaniu przez rząd wpływów do stołecznego budżetu na pewnym etapie sprawiły, że wyposażenie szkoły na najwyższym poziomie mogło się nie udać - wspomina burmistrz Strzałkowski.

Na szczęście z pomocą przyszedł Samorząd Województwa Mazowieckiego, który przekazał na wyposażenie szkoły aż 4 000 000 złotych.

Nie tylko szkoła przyjmie w tym roku po raz pierwszy uczniów. Przy ul. Wolskiej 79 Przedszkole „Przy Zielonym Wzgórzu" wzbogaciło się o całkowicie nowe skrzydło, dzięki czemu od września będzie mogło przyjąć o 50 dzieci więcej tylko w tym roku. Znajdują się w nim 3 sale zajęć dla najmłodszych dzieci, 3 sale dla nieco starszych, a także nowoczesna sala gimnastyczno-rytmiczna, gabinety lekarskie oraz w pełni wyposażone zaplecze kuchenne.

Na uwagę zasługuje fakt, że do budowy nowego obiektu wykorzystane zostało 37 modułów o wysokim stopniu fabrykacji, dzięki czemu na Wolę przyjeżdżały już niemal gotowe elementy – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska. – Takie rozwiązanie pozwoliło na ukończenie budowy w niecały rok, co nie byłoby możliwe, gdybyśmy zdecydowali się na tradycyjną metodę – dodaje.

Nowe placówki są już gotowe na przyjęcie dzieci, a przed rozpoczęciem nauki rodzice będą mogli je dokładnie obejrzeć.

Dla mediów:

Uroczyste otwarcie nowego budynku Przedszkola nr 74 odbędzie się 31 sierpnia o godz. 10:00, natomiast inauguracja roku szkolnego 22/23 w szkole przy ul. Karlińskiego 6 planowana jest na 1 września 8.30. W programie m.in. zwiedzanie placówki, przemówienia gości, przecięcie wstęgi i symboliczne zasadzenie drzewa.