null

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II wicemistrzami Polski szkół podstawowych w piłce siatkowej!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ostatni weekend czerwca uczniowie ostatnich oddziałów gimnazjalnych  Szkoły Podstawowej nr 388, zdobyli srebrny medal szkół podstawowych w kategorii młodzież, w  turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Sulechowie. Chłopcy na co dzień uczący się w wolskiej podstawówce po ciężkich bojach wywalczyli srebrne medale. Zawodnicy dostarczyli licznym kibicom wielu sportowych emocji, większość meczów wygrywając w tie- breaku.

Grupa  B SP388 Warszawa - SP3 Sulechów 2-1 (23-25, 25-23, 15-13) SZS Nysa - SP388 Warszawa 1:2 (25:27, 29:27, 15:17) SP388 Warszawa-ZS3 Szczytno 2:0 (25-21,25-12) SP388 Warszawa - SP60 Bydgoszcz 2:0 (25:21, 25-23)

Półfinał: SP388 Warszawa - SMS Nr 3 Gdańsk 2:1 (21:25, 25:16, 15:13).

A oto skład zwycięskiej drużyny prowadzonej przez Pana Konrada Copa: Jakub Linkiewicz, Jędrzej Ziółkowski, Kacper Chodziński, Hubert Krysiński, Jakub Cholewiński, Bartosz Bagiński, Paweł Nowak, Łukasz Kukuczka, Alan Kamienik, Patryk Fliszkiewicz, Wiktor Wojciechowski, Mateusz Stankiewicz (libero), Konrad Cop.

Warto zaznaczyć, że zawodnik zwycięskiej drużyny Mateusz Stankiewicz został wybrany najlepszym libero mistrzostw, a najlepszym zawodnikiem drużyny SP 388 został Jakub Linkiewicz.   Pan Jarosław Fonrath  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II nie krył zadowolenia z ogromnego sukcesu uczniów i kadry trenerskiej: „Jestem naprawdę dumny z osiągniętego wyniku naszych siatkarzy. Srebrny Medal Mistrzostw Polski to naprawdę ogromne osiągnięcie, podsumowanie i zakończenie  wieloletniej historii Gimnazjum nr 48. Teraz idzie nowe! Nadszedł czas na kontynuowanie bogatej sportowej historii szkoły pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 388!