null

Taneczne Lato na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Para tańcząca na tle ludzi i baniek mydlanych
Wolskie Potańcówki 2019

Wolskie Potańcówki wracają do Parku Szymańskiego. Popularny cykl imprez plenerowych odbędzie się ponownie na Woli po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Pierwsza okazja do spędzenia popołudnia i wieczoru w tanecznym nastroju już w sobotę 2 lipca.

•    Po okresie pandemii na Wolę wracają potańcówki pod gołym niebem
•    Tancerze spotykać się będą w Parku Szymańskiego
•    Pierwsza impreza z cyklu odbędzie się 2 lipca
 
Letnie, sąsiedzkie potańcówki pod gołym niebem to jedna w Wolskich tradycji. Cykl międzypokoleniowych imprez tanecznych w Parku Szymańskiego cieszył się przed pandemią ogromną popularnością i przyciągał mieszkańców w każdym wieku. Teraz, po dwuletniej przerwie, zostaje on wznowiony, a okazja do spędzenia popołudnia i wieczoru na parkiecie pojawi się aż pięciokrotnie.

Jak to mówią – w zdrowym ciele zdrowy duch, a że taniec jest dobry dla jednego i dla drugiego, to zapraszam wszystkich na kolejną edycję Wolskich Potańcówek – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – To świetna okazja do poprawy nastroju, zadbania o ciało i podreperowania relacji sąsiedzkich, które w ciągu dwóch ostatnich lat z pewnością trochę ucierpiały – dodaje.  


Pierwsza impreza z cyklu odbędzie się już 2 lipca, a kolejne planowane są na 16 i 30 lipca oraz 13 i 27 sierpnia. Taneczny parkiet zlokalizowany będzie w Parku Szymańskiego od strony ul. Elekcyjnej, niedaleko siłowni plenerowej. Potańcówki tradycyjnie są bezpłatne i nie obowiązuje dolna ani górna granica wieku. W godzinach 17:00-20:30 przybyli goście będą mogli spodziewać się energetycznego miksu muzyki latynoamerykańskiej, przebojów z czasów PRL, lat 70., 80. oraz disco. O prawidłowy przebieg imprezy zadba DJ/Wodzirej, który będzie serwował taneczne rytmy i zachęcał publiczność do wspólnej zabawy.

Skoro muzyka łagodzi obyczaje, to taniec z pewnością też. Polecam wszystkim odwiedzenie nas w jedną z letnich sobót i spędzenie aktywnie czasu na parkiecie – zachęca burmistrz dzielnicy.

 

Dj puszczający muzykę. W tle tańczą ludzie.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Plakat informujący o Wolskich Potańcówkach