null

Szczęśliwa Gwiazdka na Ulrychowie - cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na gałązkach świerkowych wiszą ozdoby choinkowe: uśmiechnięty bałwanek, kolorowe bombki

Zapraszamy do udziału w cyklu specjalnych, międzynarodowych spotkań świątecznych realizowanych w ramach programu "Szczęśliwa Gwiazdka na Ulrychowie".

W projekcie przewidziane są warsztaty i wydarzenia związane ze świętami. Będzie można poznać obyczaje innych kultur, wykonać ozdoby świąteczne i wspólnie pośpiewać, nie tylko polskie tradycyjne kolędy. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i odbywać się będą w MAL Kotłownia, ul. Jana Olbrachta 9.

Harmonogram wydarzeń:

  •  1 grudnia godz.17:00 - Międzynarodowe tradycje świąteczne
Na  spotkaniu dowiemy się więcej o świętach i tradycjach w Turcji i nie tylko. Będą Państwo mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące różnych krajów, podobieństwa, różnice między polskimi, a np. tureckimi tradycjami. Spotkanie poprowadzi m.in. Huseyin Celik- dziennikarz i ekspert ds. Turcji.
 
  • 7 grudnia godz. 18:00 – Kreatywne święta
Będą to warsztaty kulinarne związane z okresem świątecznym. Tym razem będzie międzynarodowo i będzie można spróbować tradycyjnych potraw charakterystycznych m.in. dla Turcji. Przygotowana zsotanie między innymi tradycyjna sałatkę Kisir z kaszą bulgur oraz kulki czekoladowe z kokosem i masłem. Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem 575-920-713. Liczba miejsc ograniczona.
 
  •  7 grudnia godz. 20:00 - Międzynarodowe kolędowanie
Spotkanie z międzynarodową muzyką świąteczną, w tym m.in. tradycyjną muzyką Turecką, śpiewaną podczas świąt w Turcji. Dowiemy się również jak wyglądają tradycje oraz będzie możliwość wymiany doświadczeniami. Koncert wykona grupa z Instytutu Dialogu Dunaj na tradycyjnych instrumentach.
W odpowiedzi wykonana zostanie tradycyjna kolęda dla kultury polskiej.
 
  • 14 grudnia godz. 16:30 - Międzynarodowa dekoratornia
Podczas warsztatu uczestnicy przygotują charakterystyczne dla okresu dekoracje świąteczne. Na koniec - wspólne dekorowanie MALu KOTŁOWNIA, stawiając kropkę nad "i" przed międzynarodowym spotkaniem wigilijnym.
 

Spotkanie świąteczne

Jak wskazano powyżej, każdy realizowany warsztat będzie przybliżał nas do tego jedynego, wyjątkowego wieczoru w roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie świąteczne, które odbedzie się 19 grudnia o godz.18:00.

W programie m.in.:
- poczęstunek z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi,
- DJ eMski music,
- wspólne kolędowanie.

Projekt „Szczęśliwa Gwiazdka na Ulrychowie” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Wola a realizowany przez Fundację Arte.

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.