null

ŚWIĘTO MURANOWA- ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pokazy starych zdjęć Muranowa, spacery po osiedlu, warsztaty woskowijek i podwórkowy salon gier to tylko niektóre atrakcje Święta Muranowa, które odbędzie się 19 września 2020 r.(sobota).

Ci, którzy w sobotę w godz. 11-15 znajdą się na Muranowie, będą mogli wybierać spośród ofert 14 instytucji mieszczących się na tym osiedlu. W programie znalazły się gry, zabawy i animacje dla dzieci, spacery dla trochę starszych, ale także ciekawe pokazy, jak np. druku 3D.

-Święto Muranowa to projekt organizowany od kilku lat, łączący wiele wcześniejszych wydarzeń w jedno duże, wrześniowe –mówi Marek Ślusarz z fundacji „Jeden Muranów”. -Wspólnie z Partnerstwem Przepis na Muranów, zrzeszającym instytucje i firmy z naszego osiedla, postanowiliśmy rozszerzyć jego formułę.

W tym roku Święto Muranowa mimo ograniczeń organizowane jest z dużym rozmachem. Wydarzenia odbywać się będą jednocześnie w 14 punktach. W każdym z nich będzie można otrzymać specjalną naklejkę. Ci, którzy zbiorą ich najwięcej, otrzymają upominki.

Specjalne propozycje na ten dzień przygotowali:

 1. CAM Nowolipie. Nowolipie 25B.W naszym ogrodzie –spotkanie w Ogrodzie Społecznościowym CAM Nowolipie. Godz. 11.00-14.00, oprowadzanie z przewodnikiem po Ogrodzie Krasińskich. Godz. 11.00-12.30. Spotkanie przy bramie głównej ul. Stare Nalewki (dawna ul. Powstańców Getta).
 2. Klubokawiarnia Jaś @ MałgosiaWarsztaty woskowijek. Mimo, że nazwa brzmi egotycznie –woskowijki są nam bliskie, ekologiczne i ekonomiczne w użyciu. Stosuje się je do pakowania produktów spożywczych, są wielorazowego użycia, a ich konserwacja polega na przemyciu letnią wodą z dodatkiem mydła. Start warsztatów o godzinach 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00
 3. Fundacja Jeden Muranów Miła 22Gry, zabawy, animacje dla dzieci i dorosłych
 4. Kino Muranów, Darmowy pokaz filmu francuskiego "Poznajmy się jeszcze raz"

Godz. 11:15, Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odbioru darmowych wejściówek w kasie

 1. Międzypokoleniowa Klubokawiarnia i Wolskie Centrum Kultury ul.Anielewicza 3/5 Druk toreb bawełnianych i inne atrakcje.
 2. Młodzieżowy Dom Kultury "Muranów" im. C. K. Norwidazaprasza do zabaw na świeżym powietrzu, do działań plastycznych i ruchowych.
 3. Ognisko "Muranów" z Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa" Dzielna 17A/15

Podwórkowy Salon Gier, a w nim: -Droga Strachu"-mega gra planszowa XXL. -"Mega Connect"-wersja XXL gry 4 w rzędzie, -"Mega Jenga"-wersja XXL, -Mega bierki, -Kręgle, -"Koło Komunikacji"

-"Koło Współpracy", "Marker Współpracy", "Kładka zaufania" , Bańki , Wszystkie zabawy będą odbywać się równolegle-wg potrzeb uczestników Święta,

 1. Muzeum POLIN:Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza muranowian i muranowianki na wystawę „Tu Muranów” mieszkańców i bywalców. Wstęp na wystawę tego dnia w specjalnej, ulgowej cenie 15 zł.
 2. Wspólnota Smocza 24Spotkajmy się na podwórku Smocza 24! Obejrzymy na dużym ekranie stare zdjęcia z Muranowa, a dzieci wezmą udział w zawodach w konkurencjach: tor przeszkód, kręgle, rzut do celu.
 3. Cafe Po Woli (Spółdzielnia socjalna Wola)–Smocza 3.Wystawa międzypokoleniowa 16.00-19.00
 4. Stacja Muranów -Spacer Osiedle pomnik. Architektoniczna utopia. Prowadząca: Beata Chomątowska. start: godz. 11:00 (Stacja Muranów). Czas: 1,5 godziny. Muralów. Spacer szlakiem muranowskich murali. Prowadzący: Łukasz Prokop. start: września godz. 13:00, czas: 1,5 godziny.
 5. Sygnis New TechnologiesSHOWROOM TECHNOLOGICZNY al. Solidarności 78 –uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda proces druku 3D. Każdy będzie mógł poczuć się jak zwycięzca, trzymając w dłoni kultową statuetkę Voice of Poland –jedną z wielu realizacji firmy. Cieszyć się wspomnieniami ze Święta Muranowa pomogą gadżety, które otrzymają goście lokalu podczas wizyty.13. 4Elements -memory dla najmłodszych, quiz z wiedzy o pływaniu dla starszych, z możliwością wygrania vouchera na miesiąc pływania.

Szczegóły na: #PrzepisnaMuranów. @swietomuranowa

Zapraszamy!

Załączniki: