null

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU W PRZEDSZKOLU

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 

2 kwietnia 2019 r. w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 310 przy ul. J. Brożka 17 na Woli, obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. Upłynął on pod hasłem: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”.

Tego dnia solidaryzując się z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 310 „zaświecili na niebiesko” ubierając się na ten kolor.

Zgodnie z hasłem, w grupach odbyły się zajęcia, rozmowy, pogadanki na temat autyzmu. W tematykę wprowadził dzieci film „Amazing Things Happen”, który miał na celu podnieść świadomość dzieci, budować zrozumienie i akceptację nad innością ludzi objętych autyzmem. Dzieci zrozumiały, że osoby takie to ludzie, którzy muszą mieć poukładany, powtarzalny i dający się przewidzieć świat. Autyzmem nie można się zarazić, a wszyscy ci, którzy się z nim zmagają, potrzebują jak inni zrozumienia i oddanych przyjaciół.

Podsumowaniem obchodów było oglądanie w przedszkolnym amfiteatrze, przedstawienia nauczycielskiego „Rzepka – na wesoło”. Udanym pomysłem było, włączenie do scenariusza znanych i lubianych piosenek: „Macarena”, „Ściernisko”, „Gangnam style”, „Żabka”:, „Kaczuchy”. Zadowolone dzieci żywiołowo i spontanicznie reagowały na utwory muzyczne, dobrze się przy tym bawiąc. Widownia była zachwycona, kiedy na scenę wkroczyli dziadek z babcią, którzy brawurowo wykonali taniec wokół rzepki. Z niesamowitym kunsztem zaprezentowali się: wnuczek, piesek, kotek, kurka, gąska, bocian, żabka i kawka. Barwna gra aktorska sprawiła, że publiczność „pękała ze śmiechu”. Tak rewelacyjny występ wymagał wielogodzinnych prób oraz pracy nad kostiumami. W ocenie dzieci, wszyscy aktorzy wypadli profesjonalnie. Dzieci rozpoznały swoje panie w barwnych przebraniach, nagradzając je gromkimi brawami. Na zakończenie odtańczono taniec ze wszystkimi aktorami.

Wszyscy zapamiętamy obchody Światowego Dnia Autyzmu, a przeżyte chwile pozostaną w pamięci jeszcze przez długi czas.  
dni_autyzmu2_.jpg
Zobacz galerię (3 zdjęć)
dni_autyzmu3_.jpg
dni_autyzmu1_.jpg