Startuje projekt „Wola Kobiet Biznesu"

Zdjęcia przedstawia licznie zgromadzoną, siedzącą publiczność w teatrze.

Dążąc do realizacji celu operacyjnego wyznaczonego przez Miasto Warszawa w ramach „Strategii #Warszawa2030”, Wola postanowiła zainicjować projekt „Wola Kobiet Biznesu”. Projekt ten ma służyć integrowaniu przedsiębiorczych kobiet – właścicielek firm, managerek, ale także pań, które dopiero myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Spotkanie otwierające cykl zostało zaplanowane na 26 listopada.

Wola stała się jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy, ważną strefą biznesową i fascynującym miejscem efektownie łączącym stare z nowym. Pragnąc połączyć potencjał i wyjątkowość dzielnicy z potencjałem przedsiębiorczych, utalentowanych kobiet w zakresie zainicjowanego projektu - rozpoczynamy realizację cyklu „Wolskie Spotkania Kobiet”, którego celem jest wymiana dobrych praktyk, doświadczeń, motywowanie kobiet do spełniania marzeń, podejmowania śmiałych decyzji, budowania pewności siebie, ale także promocja dzielnicy. „Wolskie Spotkania Kobiet” będą odbywały się cyklicznie, w miejscach nietuzinkowych,
m. in. takich jak: Browary Warszawskie, Fabryka Norblina, Fabryka Koronek, Muzeum Woli, Crowne Plaza Warsaw – The Hub.

Istotą spotkań będzie tworzenie przestrzeni do kontaktu z inspirującymi kobietami, które zaistniały w świadomości społecznej poprzez swoją działalność biznesową, zawodową, społeczną, artystyczną, twórczość. Wydarzenia te będą miały również część mniej formalną, gdzie przy drobnym poczęstunku panie będą miały okazję do poznawania się, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania współpracy.

Spotkanie otwierające cykl zostało zaplanowane na 26 listopada 2021 r. w godzinach 10.00 – 12.30. Ze względu na pandemię będzie to spotkanie zamknięte.

Podczas spotkania zostanie zorganizowana i przeprowadzona debata, w której wezmą udział, jako panelistki:

1. Elżbieta Jeznach – Redaktor Naczelna magazynu BusinessWoman & Life

2. Beata Drzazga - Prezes i właścicielka BetaMed S.A. największej firmy medycznej
w Polsce oraz Centrum Medycznego w Chorzowie; otrzymane przez nią nagrody to, m.in.: Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu, przyznana przez Business Center Club, Entrepreneur Magnus 2017 – Wybitny Przedsiębiorca, przyznana przez Europejski Klub Biznesu, Symbol Nowoczesnych Usług Medycznych 2018, przyznana przez Monitor Biznesu; ponadto Pani Beata Drzazga znalazła się w pierwszej dziesiątce 100 Kobiet Biznesu, tytuł przyznany przez Rzeczpospolitą, Menedżer 25-lecia, przyznana przez Business Center Club, Perła Europy, przyznana przez Regionalną Izbę Gospodarczą, Polish businesswoman Awards – Wybitna Osobowość, przyznana przez BusinessWoman & Life.

3. Barbara Woźniak – Prezes i Dyrektor sprzedaży w spółkach Ovotek i Eggs Product, należących do Grupy Woźniak – jednego z największych holdingów w Europie produkującego jaja konsumpcyjne. Ovotek i Eggs Product to przetwórnie dostarczające na rynek krajowy, europejski a także globalny, masy i proszki jajeczne m.in. do branż FMCG czy HoReCa (8 spożywcza firma rodzinna w Polsce, w produkcji jaj w pierwszej 10 firm
w Europie). Fermy Woźniak są pionierem w branży, także pod kątem rozwiązań technologicznych. Pracują w tym zakresie z najlepszymi rozwiązaniami i markami na świecie.

Spotkanie poprowadzi Pani Monika Richardson.

Wśród zaproszonych gości będą przedstawicielki m. in. Business Centre Club, Business Women’s Club, przedstawiciele władz Dzielnicy Wola oraz Urzędu m.st. Warszawy – Grażyna Orzechowska-Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola, Karolina Zdrodowska, Dyrektor Koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego, Aldona Machnowska-Góra, Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet, prof. Małgorzata Fuszara, Przewodnicząca Rady Kobiet przy Prezydencie m.st. Warszawy, a także przedsiębiorczynie reprezentujące MŚP.

Naszymi Partnerami przy organizacji wydarzenia są - Browary Warszawkie i Business Centre Club.

Panie, które chciałyby dołączyć do projektu „Wola Kobiet Biznesu” lub otrzymać zaproszenie na kolejne spotkanie z cyklu „Wolskie Spotkania Kobiet” prosimy o kontakt pod adresem e-mail: wola.wdg@um.warszawa.pl lub pod numerem telefonu: (22) 443 57 10.