null

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na chętnych czekają wyprawy rzekami Mazowsza. Projekt sportowy dofinansowuje Dzielnica Wola.

W lipcu i sierpniu będzie można wziąć udział w 5 wyprawach różnymi rzekami Mazowsza:

  • 25 sierpnia – spływ Orzycem,
  • 7 sierpnia – zwałkową Rawką,
  • 14 sierpnia – Bzurą,
  • 15 sierpnia – Rządzą i Narwią,
  • 21 sierpnia – eskapada rowerowo-kajakowa nad Wkrą.

– Zaplanowane szlaki kajakowe są dostępne dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia wodniackiego – wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski z Fundacji Ave. – Wyjątkiem jest Rawka, na którą zapraszamy kajakarzy mających doświadczenie, wszak rzeka obfituje w zwałki, bystrza i rozmaite przeszkody. 

Organizacja wyjazdów

W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Uczestnicy pokonają od 13 do 18 km. Jest to dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie. – Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a każde dziecko musi być pod opieką osoby dorosłej. Każdy może czuć się z nami bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR – podkreślają organizatorzy.

W przypadku wyprawy kajakowo-rowerowej uczestnicy pokonają część trasy na rowerach, część na kajakach. Każdy musi mieć swój rower oraz kask. Fundacja Ave dysponuje profesjonalną przyczepą do przewozu rowerów.

Każdy spływ startuje sprzed wolskiego ratusza o godzinie 9:00. Powrót w to samo miejsce ok. godziny 17:00-18:00. Fundacja zapewnia transport busami na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Zapisy

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową Fundacji Ave. Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej wyprawy. Koszt udziału: 30 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18. 

Uczestnicy będą zobowiązani do zachowania zasad bezpieczeństwa: założenia maseczek w busie podczas przejazdu nad rzekę oraz dezynfekcji rąk.