SPOTKANIE PACJENTÓW HEMATOLOGICZNYCH ZE SPECJALISTAMI

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych we wsparciu Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zorganizowała w dniu 26 kwietnia 2019 r. w sali sesji Urzędu Al. „Solidarności” 90 spotkanie z udziałem Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wola Adam Hać pn.  „Warsztat edukacyjny dla pacjentów hematologicznych i ich bliskich”.   Uczestników przywitali: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Adam Hać, Rzecznik Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych Aleksandra Rudnicka oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Wola - Mirosław Starzyński.   Uczestnicy warsztatów mieli okazję usłyszeć wykłady nt.:
  • NAJNOWSZE TERAPIE HEMATOONKOLOGICZNE – prof. dr hab. n. med. Ewa Lech-Marańda, Konsultant Krajowy ds. Hematologii, dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie
  • DIETA W CHOROBACH HEMATOONKOLOGICZNYCH – dr Joanna Krawczyk-Lipiec, dietetyk kliniczny
  • BADANIA KLINICZNE, CO WARTO O NICH WIEDZIEĆ – Aneta Sitarska-Chaber, Stowarzyszenie Dobrych Praktyk Klinicznych
  Po każdym z wykładów była możliwość odpowiedzi na pytania pacjentów i ich rodzin – z czego uczestnicy chętnie korzystali.     Warsztatom towarzyszyły stoiska informacyjne: Jak zostać dawcą szpiku? – Fundacja DKMS Jak założyć profil zaufany? – Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia     ORGANIZATOR: Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych Piękna 28/34 lok. 5 00-547 Warszawa KRS: 0000333981   Współpraca Urzędu Dzielnicy Wola z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych odbywa się w ramach programu „Na Wolę po zdrowie”, który ma na celu m.in. ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji o ofercie prozdrowotnej i zwiększenie skuteczności poszczególnych programów prozdrowotnych.
Zobacz galerię (12 zdjęć)