Sport, gotowanie i powrót do przeszłości, czyli Wola żegna lato

Dzieci bawiące się z klaunem w parku Sowińskiego podczas imprezy Pożegnanie Lata na Woli

Trzy kolejne soboty i trzy imprezy plenerowe dla wszystkich – tak Wola chce zakończyć tegoroczne lato. 28 sierpnia odbędzie się Sportowe Pożegnanie Wakacji i wspierany przez dzielnicę piknik Muranów leży nam na sercu, a później mieszkańców czeka Wolskie Grillowanie i kolejna edycja Kercelaka.

Lato zmierza ku końcowi i przed nami prawdopodobnie ostatnie dni ładnej pogody. Warto je wykorzystać i spędzić z rodziną czas na świeżym powietrzu. Kilka okazji ku temu mieszkańcy znajdą na Woli, gdzie w trzy kolejne soboty odbędą się trzy plenerowe i bezpłatne imprezy.

– Serdecznie zapraszam wszystkich do spędzenia wolnych sobót na Woli. Na 28 sierpnia oraz na 4 i 11 września mamy zaplanowane trzy różnorodne wydarzenia i jedno wspierane, na których każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie i z pewnością nikt nie będzie się nudził – zachęca Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Sportowe Pożegnanie Lata i piknik na Muranowie

28 sierpnia w Parku Sowińskiego nadarzy się okazja, aby pożegnać lato w iście sportowym stylu. W godz. 12:00-18:00 odbędzie się tu impreza "Sportowe Pożegnanie Lata", skierowana do najmłodszych oraz ich rodziców. Będzie ona miała formę rodzinnego pikniku promującego aktywny tryb życia, a na uczestników czekać będzie cała masa atrakcji. W planach m.in. zabawa na pneumatycznych dmuchańcach, występy artystyczne, animacje ruchowe i sportowe konkursy z nagrodami. Uczestnicy będą mogli także obserwować pokazy judo, występy klauna, fakira i iluzjonisty, a także wysłuchać recitali z piosenkami dla dzieci. Będzie się można również zaszczepić, szczepionką Pfizer, albo jednodawkową

Tego samego dnia o 15.00 rozpocznie się również wspierany przez dzielnicę piknik organizowany przez fundację “Jeden Muranów”. Wydarzenie “Muranów leży nam na sercu” rozpocznie się o 15.00 na podwórku budynku przy Miłej 22.

Wolskie Grillowanie

Tydzień później, 4 września, w Parku Moczydło odbędzie się obowiązkowa impreza dla wszystkich smakoszy. W godz. 13:00-18:00 zapraszamy na "Wolskie Grillowanie", z którego nikt nie wyjdzie głodny. Impreza będzie znakomitą okazją do spotkania z sąsiadami i do skosztowania znakomitych potraw z grilla oraz jednogarnkowych, przygotowanych z wykorzystaniem świeżych, polskich produktów sezonowych. W trakcie specjalnego pokazu kilka autorskich przepisów zaprezentuje Jakub Kuroń, a nadmiar nadprogramowych kalorii będzie można zgubić na parkiecie, bawiąc się w rytm tanecznej muzyki.

Kercelak i Miasteczko Zdrowia

Z kolei 11 września to data kolejnej edycji "Kercelaka". Tradycyjnie już u zbiegu al. Solidarności oraz ul. Okopowej i Leszno powstanie mini Kercelak, gdzie będzie można poczuć klimat przedwojennej Warszawy i skorzystać z licznych atrakcji. W części jarmarcznej będzie można nabyć regionalne produkty, a także poznać bliżej ginące zawody. O odpowiednią atmosferę zadba trupa teatralna "Warszawiaki", która odegra okolicznościowe scenki, przenosząc uczestników na ulice dawnej Warszawy.

W planach są także zajęcia i animacje dla najmłodszych, konkursy i zabawy dla publiczności, warsztaty gwary warszawskiej, pokazy tai-chi, punkt gastronomiczny z przedwojennymi smakołykami, "Miasteczko Zdrowia" i liczne występy artystyczne. Na scenie zobaczymy m. in. Kapelę Warszawiaki, zespół Menele i Małą Orkiestrę Dancingową, a całość zwieńczy specjalny pokaz laserowy. Impreza rozpocznie się o 13:00 i potrwa aż do 22:00.

Załączniki: