null

ROZŚPIEWANY DOM SĄSIEDZKI NA ULRYCHOWIE

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miłośnicy wspólnego śpiewania w dniu 27 lipca br. o godz. 11:00 spotkali się w Domu Sąsiedzkim na Ulrychowie, by przy akompaniamencie akordeonu razem pośpiewać.

Na otwartej przestrzeni ogrodu Domu Sąsiedzkiego uczestnicy warsztatów - Seniorzy zaśpiewali polskie szlagiery tj. „Hej Sokoły”, „Płonie ognisko w lesie”, „Bal na Gnojnej” i „Piosenka o mojej Warszawie”. Znane melodie rozchodziły się po okolicznych uliczkach, zaglądały delikatnie w okna mieszkańców.

Wydarzenie było pierwszym spotkaniem, po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią, które odbyło się w ramach cyklicznych warsztatów pn. „Śpiewanki sąsiedzkie”. Prowadzącym był mieszkaniec Ulrychowa, muzyk - instrumentalista i piosenkarz - Pan Andrzej Kowalczyk.

Pomimo ograniczeń, frekwencja była wzorowa i wszyscy uczestnicy byli pozytywnie „nastrojeni”. Wychodzi na to, że „Tak serce raduje piosenki tej śpiew …”.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Terminy kolejnych warsztatów: 3, 10 i 17 sierpnia godz. 11:00

Miejsce:  Dom Sąsiedzki na Ulrychowie, ul. Jana Olbrachta 9.

Zapraszamy wszystkich miłośników wspólnego śpiewania, ale niestety ilość miejsc ograniczona do 7-miu osób, ze względu na sytuację epidemiologiczną. Zapisy pod numerem tel.: 575-920-713

Dom Sąsiedzki na Ulrychowie prowadzony jest przez Fundację HEREDITAS w ramach projektu „MAL Na Ulrychowie- kontynuacja”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.