null

Rozpoczynamy głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W 7. edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Woli zgłosili więcej projektów niż w ubiegłym roku. Teraz mogą wybierać spośród 107 projektów dzielnicowych oraz 106 ogólnomiejskich. Głosować można tradycyjnie albo przez Internet od 1 do 15 września. Listę zwycięskich projektów poznamy już 30 września W tej edycji budżetu obywatelskiego po etapach oceny pod kątem zgodności z przepisami oraz możliwości realizacji w ciągu jednego roku dopuszczone do głosowania zostało 107 ze 146 zgłoszonych projektów z Woli, na których realizację przeznaczono ponad 4,6 mln złotych, oraz 106 z 200 pomysłów ogólnomiejskich. To oznacza, że w tym roku zarówno liczba zgłoszonych projektów , jak i dopuszczonych do głosowania była większa niż w zeszłym roku. – Zwycięskie projekty z ubiegłych lat, takie jak tężnia w parku Sowińskiego, pumptruck w parku Księcia Janusza czy wolskie lato filmowe, stały się wizytówką naszej dzielnicy – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Zachęcam więc do czynnego udziału w głosowaniu, tak by nasza dzielnica nadal mogła się zmieniać zgodnie z wizją mieszkańców – dodaje Strzałkowski. W tej edycji warszawianki i warszawiacy zgłosili 2433 pomysły. 1503, czyli 67% projektów oceniono pozytywnie, w tym 106 projektów ogólnomiejskich (53%) i 1397 dzielnicowych (69%). Mieszkańcy Warszawy zdecydują, na co przeznaczyć w przyszłym roku ponad 83 mln z budżetu miasta. Głosowanie rozpoczęło się 1 września i potrwa do 15 września 2020 r. Udział może w nim wziąć każdy mieszkaniec Warszawy – nie trzeba być zameldowanym. Głos mogą również oddać warszawiacy poniżej 13. roku życia – wówczas niezbędna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy z nas może zagłosować na projekty, które uważa za ciekawe lub potrzebne. W ten sposób możemy decydować, jak zostaną rozdysponowane pieniądze przeznaczone na ten cel. Głosujemy na maksymalnie 15 projektów dzielnicowych w wybranej dzielnicy oraz maksymalnie 10 projektów ogólnomiejskich. Opisy projektów poddanych pod głosowanie można znaleźć na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Głosować można tradycyjnie – w urzędzie dzielnicy – lub przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Ze względu na zagrożenie koronawirusem rekomendowane jest głosowanie elektroniczne. GŁOSOWANIE ELEKTRONICZNE
  1. Wejdź na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl.
  2. Kliknij przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, a następnie wpisz adres e-mail,  na który przyjdzie wiadomość z linkiem. Kliknij go, żeby rozpocząć głosowanie.
  3. Wybierz projekty, na które chcesz zagłosować (dzielnicowe i ogólnomiejskie).
  4. Uzupełnij swoje dane. Twoje dane nie będą nikomu udostępnione.
  5. Zagłosuj.
GŁOSOWANIE TRADYCYJNE – konieczność telefonicznego umówienia wizyty w Urzędzie
  1. Ze względu na obowiązujący stan epidemii i związane z nim ograniczenia dostępu do urzędu dzielnicy osoby, które będą chciały głosować tradycyjnie, proszone są o ustalenie konkretnego dnia i godziny z koordynatorem BO Dzielnicy Wola. Kontakt pod nr. tel. 22 4435794; 22 4435795.
  2. Przyjdź do Urzędu Dzielnicy Wola w umówionym terminie (zaczekaj pod filarami przy wejściu B – koordynator zejdzie do Ciebie). Zabierz za sobą dokument tożsamości – będzie niezbędny przy głosowaniu. Koordynator przekaże Ci kartę do głosowania i w razie potrzeby pomoże ją wypełnić.– Postaw X przy projektach, na które chcesz zagłosować (dzielnicowe i ogólnomiejskie).
  3. Uzupełnij swoje dane. Twoje dane nie będą nikomu udostępnione.
  4. Oddaj wypełnioną kartę koordynatorowi.
Co ważne, można głosować tylko raz internetowo albo tradycyjnie. Listę zwycięskich projektów poznamy 30 września 2020 r. Te, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w danej puli, zostaną skierowane do realizacji w kolejnym roku. Jeśli masz pytania dotyczące głosowania, wyślij wiadomość na adres twojbudzet@um.warszawa.pl lub do koordynatora w dzielnicy. Lista koordynatorów znajduje się pod adresem: https://twojbudzet.um.warszawa.pl/koordynatorzy Pumptruck w parku Księcia Janusza Tężnia w parku Sowińskiego