null

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 132 rozpoczęta!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wykopany dół, plac budowy zlokalizowany obok szkoły
Rozbudowa szkoły przy ul. Grabowskiej | Autor: UD Wola

Wykonawca rozpoczął rozbudowę szkoły im. Sándora Petőfiego mieszczącej się przy ul. Grabowskiej 1. Po jej zakończeniu zwiększy się powierzchnia edukacyjna placówki, co znacznie poprawi komfort wszystkich przebywających na jej terenie.

  • Plan prac zakłada wybudowanie nowego, jednokondygnacyjnego segmentu szkoły o powierzchni 362 mkw oraz remont istniejących pomieszczeń przylegających do nowo powstającej części,   
  • W nowym budynku znajdą się 3 sale lekcyjne, szatnie, toalety, magazynek oraz pomieszczenie do zajęć indywidualnych,   
  • Koszt inwestycji to 3.489.018,00 zł brutto,  
  • Wykonawca podpisał umowę z dzielnicą 31 października i ma rok na jej realizację.

 
Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sándora Petőfiego wymagała pilnej rozbudowy, bo od lat mierzy się z przepełnieniem. W tym roku placówka funkcjonuje w systemie dwuzmianowym i w 25 oddziałach uczy się aż 615 dzieci.

To bardzo dużo, a miejsca brakuje. Mam nadzieję, że rozpoczęta właśnie rozbudowa chociaż trochę ulży uczniom oraz kadrze – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Podpisaliśmy umowę wartą blisko 3,5 mln zł, a wykonawca rozpoczął pierwsze prace. Zgodnie z harmonogramem dzieci będą mogły korzystać z nowego budynku już na początku listopada przyszłego roku – dodaje.

Inwestycja podzielona jest na dwie części. Główna to wybudowanie nowego, parterowego budynku o powierzchni 362 mkw, w którym znajdą się 3 pełnowymiarowe sale lekcyjne na 25 dzieci każda, szatnie, toalety, pomieszczenia dydaktyczne oraz magazynowe. Druga zakłada remont i przystosowanie istniejących pomieszczeń w miejscu, gdzie stary budynek połączy się z nowo powstającym. Warto podkreślić, że nowy obiekt będzie pozbawiony barier architektonicznych i całkowicie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rozbudowa ruszyła już pełną parą, a obecnie trwają prace ziemne polegające   przygotowaniu wykopów pod fundamenty, montażu instalacji kanalizacyjnej i zabezpieczeniu zieleni – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca roku gotowe będą fundamenty, izolacje oraz wewnętrzne instalacje sanitarne. A jeżeli pogoda będzie łaskawa, to jeszcze w tym roku rozpocznie się murowanie ścian budynku. Jesteśmy dobrej myśli – cieszy się Krystian Wilk, Radny Dzielnicy Wola