null

Remont Jana Kazimierza zgodnie z planem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok na pasy prowadzące przez ulicę Jana Kazimierza na Odolanach. Po pasach idzie mężczyzna z wózkiem.
Odolany | Autor: T. Keller

ZDM otrzymał już pozwolenie na kompleksowy remont ważnej wolskiej ulicy. Drogowcy będą jednak potrzebować dodatkowych środków, które pozwolą jeszcze w tym roku rozpocząć inwestycję.

  •     Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na remont ul. Jana Kazimierza
  •     Inwestycja na Odolanach może rozpocząć się jeszcze w tym roku
  •     Drogowcy muszą jednak zgromadzić dodatkowe środki na ten remont    

Remont Jana Kazimierza to jedna z najpilniejszych potrzeb mieszkańców Odolan – najszybciej zaludniającej się części Woli. Powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, wprowadzają się liczne rodziny, powstała nowa szkoła, a główna ulica dojazdu do niej nie ma nawet ścieżki rowerowej czy porządnych chodników.

Na szczęście już niedługo się to zmieni. Zarząd Dróg Miejskich otrzymał już pozwolenie na rozpoczęcie przebudowy Jana Kazimierza, której zakres określili mieszkańcy w konsultacjach - cieszy się Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.  

Zanim jednak drogowcy ogłoszą przetarg na wykonawcę prac, potrzebne będą niemałe środki. Zdaniem ZDM, inwestycja pochłonie nawet 35 milionów złotych.

Dla Woli to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, dlatego na pewno będziemy popierać wniosek o przyznanie tych środków - mówi Mariusz Budziszewski, Radny Warszawy z Woli.

Jeśli w miejskim budżecie udałoby się znaleźć pieniądze jeszcze jesienią to jest szansa na rozpisanie przetargu w tym roku.

Byłoby to spełnienie obietnic złożonym mieszkańcom podczas naszych spotkań, które miały miejsce wiosna tego roku - cieszy się Krystian Wilk, radny Woli

Projekt ma być przyjazny    

Przypomnijmy, że stworzony w konsultacjach społecznych projekt zakłada remont ul. Jana Kazimierza na całej jej długości.

Przebudowana będzie jezdnia, chodniki, zjazdy na posesje, a wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa – wymienia Renata Niewitecka, Radna Warszawy z Woli. 

Będzie też bezpieczniej dzięki zastosowaniu elementów uspokajania ruchu, a jezdnie, chodniki i przejścia dla pieszych zostaną oświetlone nowymi latarniami, posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Widok na ulicę Jana Kazimierza na Odolanach
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Widok na ulicę Jana Kazimierza na Odolanach