Remont boiska w Parku Sowińskiego

Stare asfaltowe boisko w Parku Sowińskiego.
Południowa część Parku Sowińskiego. | Autor: Tomasz Keller

Wysłużone boisko w Parku Sowińskiego wkrótce zyska nowy blask. Na jego miejscu powstanie nowoczesny, bezpieczny i ogólnodostępny obiekt sportowo - rekreacyjny. Inwestycja będzie realizowana w ramach aktualnej edycji budżetu obywatelskiego.

• Stare boisko w Parku Sowińskiego zyska nowe życie,
  • Na nowej nawierzchni poliuretanowej nie zabraknie miejsca dla siatkarzy, koszykarzy czy badmintonistów,
  • Twórca nowej przestrzeni rekreacyjnej zmodernizuje także okoliczne ścieżki parkowe,
  • Koszt inwestycji zrealizowanej z budżetu obywatelskiego to 550 tys. zł.

Stare boisko w południowej części Parku im. Gen. Sowińskiego lata świetności ma dawno za sobą. Obecnie znajdują się tam słupki, które kiedyś pełniły funkcję siatki do siatkówki oraz nie najnowszy już kosz do koszykówki. Dziurawe podłoże także pozostawia wiele do życzenia.

Uprawianie sportu w takich warunkach jest nawet nie tyle nieprzyjemne, co po prostu niebezpieczne. Jeden nieuważny krok na takiej nawierzchni grozi poważną kontuzją, a przecież nie o to w tym chodzi – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Na szczęście już za chwilę startujemy z inwestycją w ramach budżetu obywatelskiego, dzięki której boisko odzyska dawny blask i będzie służyć mieszkańcom w różnym wieku – dodaje.

Stare boisko zniknie, a w jego miejsce powstanie nowy, wielofunkcyjny obiekt. Obecnie trwają prace nad podpisaniem umowy z wykonawcą.

Liczymy, że remont potrwa do listopada, a nowe boisko będzie gotowe pod koniec roku – mówi Joanna Tracz Łaptaszyńska, wolska radna. – Obok znajduje się odnowiony niedawno plac zabaw dla dzieci, a budowa obiektu rozszerzy ofertę dzielnicy dla młodzieży – dodaje.

Projekt zakłada budowę boiska o wymiarach 29 m na 18 m, z pełnowymiarowymi placami do gry w siatkówkę, koszykówkę i badmintona. Całość będzie pokryta nawierzchnią poliuretanową, co znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowania. W ramach inwestycji powstaną 2 kosze do gry w koszykówkę, a także 2 słupki z siatką do gry w siatkówkę i popularną „kometkę". Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny będzie ogrodzony, a obok niego stanie ławka warszawska i kosze na śmieci, pozwalające utrzymać porządek. W ramach realizacji inwestycji wykonawca zmodernizuje też okoliczne ścieżki parkowe, dzięki czemu łatwiej będzie można dotrzeć na teren boiska.

Inwestycja realizowana będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt mieszkańca, który woli pozostać anonimowy “Nowa przestrzeń sportowo-rekreacyjna w wolskim Parku im. gen. J. Sowińskiego” zyskał 2189 głosów.

Stare asfaltowe boisko w Parku Sowińskiego. Na pierwszym planie podniszczony słupek.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Stare asfaltowe boisko w Parku Sowińskiego.