RELACJA UROCZYSTEGO ODEBRANIA HALI PNEUMATYCZNEJ ORAZ  FINAŁU AKCJI CHARYTATYWNEJ  I DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO MISIE RATOWNISIE

6 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie odbyła się uroczystość odebrania hali pneumatycznej oraz finał akcji charytatywnej i dzielnicowego konkursu plastycznego Misie Ratownisie. W uroczystości uczestniczyli: Pan Michał Szczerba – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Krzysztof Strzałkowski – Burmistrz Dzielnicy Wola m. st. Warszawa, Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, Pani Magdalena Lejza – Zastępca Dyrektora do Spraw Administracyjnych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SP ZOZ i Pani Sylwia Mróz – Główny Specjalista ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SP ZOZ w Warszawie, dyrektorzy i nauczyciele wolskich szkół podstawowych, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie, a wśród nich Laureaci Dzielnicowego Konkursu Plastycznego Misie Ratownisie. Obie uroczystości połączyła idea dzielenia się dobrem. Mikołajki to dzień w którym radość sprawia otrzymywanie prezentów oraz obdarowywanie nimi innych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 225 zorganizowali akcję, której efektem było zgromadzenie ogromnej liczby przytulanek - nowych Misiów różnej wielkości. Do akcji włączyły się także uczniowie wolskich szkół podstawowych. 6 grudnia misie te zostały uroczyście przekazane Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, skąd trafią do karetek przewożących dzieci, a Laureaci Dzielnicowego konkursu Plastycznego tematycznie powiązanego z akcją otrzymali nagrody i wyróżnienia. Zwieńczeniem uroczystości było odebranie hali pneumatycznej, która stanęła nad boiskiem Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego. Hala o konstrukcji pneumatycznej pełnić będzie funkcję sezonowego zadaszenia dla istniejącego boiska do gry w piłkę nożną.  - To najlepszy prezent mikołajkowy, jaki dziś dostaliśmy – mówili uczniowie, którzy po uroczystym przecięciu wstęgi rozbiegli się po boisku. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 225 jest bardzo wdzięczna Burmistrzowi Dzielnicy Wola – Panu Krzysztofowi Strzałkowskiemu za wspaniałą inwestycję, dzięki której uczniowie będą mogli cały rok ćwiczyć na profesjonalnej nawierzchni boiska.

Zobacz galerię (3 zdjęć)