Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022/2023

Zajęcia lekcyjne, uczeń przy tablicy.
Autor: m.st. Warszawa

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2022/2023. W tym roku licea, technika i szkoły branżowe na Woli przygotowały dla uczniów kilka edukacyjnych nowości.

16 maja rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2022/2023. To będzie bardzo trudny rok ponieważ o miejsce w placówkach ubiegać się będzie 1,5 rocznika ósmoklasistów.

Zamiast około 20 tysięcy, jak rok temu, o miejsca w warszawskiej szkole ponadpodstawowej będzie się ubiegało ok. 33 tysięcy kandydatów  mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Tylko z wolskich podstawówek w maju do egzaminu ósmoklasisty (24-26 maja) przystąpi blisko 1000 uczniów.

W tegorocznej rekrutacji Dzielnica Wola przygotowała 85 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 43 w technikach, 14 w branżowych szkołach I stopnia. Łącznie na Woli to 142 oddziały dla 4532 uczniów.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 w terminie zasadniczym  zakończy się 28 lipca, natomiast 1 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Oferta szkół ponadpodstawowych na Woli

Jednym z atutów oferty edukacyjnej na Woli na każdym poziomie kształcenia  jest różnorodność i innowacyjność.

W wolskich szkołach ponadpodstawowych prowadzimy oddziały: dwujęzyczne, z międzynarodową maturą, przygotowania wojskowego, integracyjne. Mamy też szeroką ofertę dla uczniów zainteresowanych kształceniem w zawodzie.

W tym roku szkoły ponadpodstawowe przygotowały też kilka nowości:

• dla kandydatów zainteresowanych matematyką na poziomie olimpijskim XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika otwiera :

• pod naukowym patronatem Politechniki Warszawskiej tzw. klasę eksperymentalną (wniosek o wprowadzenie eksperymentu pedagogicznego czaka na decyzję MEiN)
    • klasę dla uczniów myślących o studiach architektonicznych i projektowych. matematyka i fizyka będą w niej nauczane w zakresie rozszerzonym, dodatkowo uczniowie będą mieli zajęcia z rysunku przygotowujące ich do egzaminu wymaganego w procesie rekrutacji na wyżej wspomniane kierunki studiów;

• ci, którzy mają zainteresowania artystyczne w tym filmowe, teatralne, taneczne mogą wybrać LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu „Zośka”; Szkoła ma tradycje
    nauczania artystycznego i prowadzi klasy eksperymentalne, w których część zajęć prowadzą zawodowi aktorzy;
  • dla kandydatów, którzy chcą połączyć kształcenie na poziomie ogólnym z praktyczną nauką zawodu dobrym wyborem będą szkoły kształcące w zawodzie: technika i szkoły branżowe, od lat cieszące się renomą wśród uczniów i pracodawców.

Praktyczne informacje

Za sukces wyboru każdego kandydata trzymamy kciuki i zapraszamy do wolskich szkół ponadpodstawowych!