Przetarg na przebudowę Jana Kazimierza w drugiej połowie roku.

Mieszkańcy oglądający wiszącą na ścianie mapę ulicy Jana Kazimierza
Konsultacje dot. przebudowy ul. Jana Kazimierza

Projekt przebudowy ul. Jana Kazimierza jest gotowy i od początku października czeka na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Po jej uzyskaniu, w drugiej połowie roku będzie można rozpisać przetarg tak, aby roboty rozpoczęły się w przyszłym roku.

Remont Jana Kazimierza to jedna z najpilniejszych potrzeb mieszkańców Odolan – najszybciej zaludniającej się części Woli. Powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, wprowadzają się liczne rodziny, a sama ulica wymaga pilnego remontu. W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie z prowadzącym inwestycję Zarządem Dróg Miejskich.

Przygotowany po konsultacjach z mieszkańcami projekt jest gotowy i od początku października oczekuje na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - relacjonuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Władze dzielnicy zostały jednak przez dyrekcję Zarządu Dróg Miejskich zapewnione, że wyczekiwana opinia powinna pojawić się lada moment, a sprawa przejęcia ostatniej, potrzebnej do inwestycji działki dobiega końca.

Jeśli rzeczywiście decyzja rdosiu zostanie wydana niedługo, w drugiej połowie roku będzie mógł zostać rozpisany przetarg, a w kolejnym ruszą prace - mówi Strzałkowski. – Liczymy na szybkie decyzje w tej sprawie.

Rada Warszawy zabezpieczyła w tej sprawie ponad 8 milionów złotych, ale trzeba się liczyć, że w związku z wszechobecną drożyzną potrzebna pewnie będzie korekta w budżecie - mówi Mariusz Budziszewski, radny miejski z Woli.

Jego zdanie podzielają koledzy i koleżanki z Rady Warszawy.

Nie ma dziś dziedziny, która nie została dotknięta podwyżkami. Miasto płaci więcej za wykonawstwo, prąd, ciepło i gaz, a rząd systematycznie ogranicza dochody samorządu - dodaje Renata Niewitecka, radna z Woli.

Projekt ma być przyjazny mieszkańcom

Przypomnijmy, że projekt zakłada remont ul. Jana Kazimierza na całej jej długości.

Przebudowana będzie jezdnia, chodniki, zjazdy na posesje, a wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa – cieszy się Ewa Statkiewicz, przewodnicząca wolskiej rady dzielnicy.

Będzie też bezpieczniej dzięki zastosowaniu elementów uspokajania ruchu, a jezdnie, chodniki i przejścia dla pieszych zostaną oświetlone nowymi latarniami.