null

Przesadzą zieleń z Placu Europejskiego do wolskich parków

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ulica z przejściem dla pieszych. Przez jezdnię przejeżdza ciężarówka z drzewem.
Przesadzanie metasekwoi. Fot. Ewelina Lach

Do parku Moczydło i parku im. Edwarda Szymańskiego trafi 17 dużych drzew i ponad 100 metrów kwadratowych krzewów z Placu Europejskiego.

  • Inwestor „The Bridge” sfinansuje przeniesienie zieleni z Placu Europejskiego do wolskich parków,
  • Od dziś przesadzane będą krzewy, a od poniedziałku drzewa,
  • W sumie do wolskich parków trafi 9 metasekwoi, 8 cypryśników i ponad 100mkw krzewów,
  • Po zakończeniu prac na Placu Europejskim ma być na nim więcej zieleni niż było.

W środę ruszyły prace przy przenoszeniu zieleni z Placu Europejskiego do wolskich parków. Jako pierwsze przesadzone zostaną krzewy, a od poniedziałku specjaliści od zielenii zajmą się drzewami.  

Przeprowadzka 9 metasekwoi, 8 cypryśników i 34 metrów kwadratowych dereni do parku  
im. Edwarda Szymańskiego oraz 75 mkw. buków do parku Moczydło to inicjatywa Urzędu Dzielnicy Wola i firmy Ghelamco, na której terenie obecnie znajduje się zieleń. 

Inwestor dysponuje zgodą na usunięcie tych drzew, która nakłada na niego obowiązek nasadzenia po zakończeniu inwestycji 115 drzew na terenie Woli. Dzięki przeprowadzce uda się zatrzymać w dzielnicy już rosnące drzewa, na których wzrost nie trzeba będzie czekać – mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli.

Akcja przesadzania drzew i krzewów związana jest z powiększeniem placu budowy wieżowca „The Bridge”, który stanie tuż obok zabytkowego budynku wydawnictwa Bellona. 
 
Jak deklaruje inwestor, po zakończeniu prac budowlanych na placu zasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. 

Dołożymy starań, aby po zakończeniu przewidzianych inwestycji plac Europejski stał się jeszcze bardziej zielony niż pierwotnie, a sama przestrzeń pozostała co najmniej tak atrakcyjna dla warszawianek i warszawiaków, jak to miało miejsce do tej pory. Ostatecznie bilans tych działań będzie dla miasta dodatni – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Obecna akcja to kontynuacja działań rozpoczętych w kwietniu 2021 roku. Wtedy Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zorganizował wraz z firmą Ghelamco operację przesadzenia 42 metasekwoi z tego samego placu. Część z nich trafiła również na Wolę. 

Blac budowy z drzewem do przesadzenia