null

Przedszkole z klocków umeblowane

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala przedszkolna z wyposażeniem- ławkami, krzesłami i szafkami.
ul. Wolska 79 | Autor: Tomasz Keller

Ponad 1000 różnych mebli za prawie 300 tysięcy złotych trafiło do “przedszkola z klocków”, które w rekordowym tempie powstaje na Woli.

  •     Przy Wolskiej 79 właśnie zakończono meblowanie Przedszkola nr. 74,
  •     Dzięki nowoczesnej technologii po niecałym roku budowy placówka jest umeblowana,
  •     Przedszkole powstaje z elementów prefabrykowanych, które na Woli były tylko składane,
  •     W dobudowanej części oprócz sal i szatni dla dzieci powstało zaplecze sanitarne i miejsce dla kadry placówki.

Odkrywcy, tropiciele, skrzaty, misie, rybki i motylki to mogliby być bohaterowie jednej z książek znajdującej się Fantasmagorii, filii wolskiej biblioteki. Pod tymi tajemniczymi określeniami nie kryją się jednak postaci z książek fantasy, a nazwy grup w nowym budynku Przedszkola nr. 74. Sale, do których już niedługo trafią dzieci z południowo - zachodniej Woli zostały właśnie umeblowane.

Trafiło tam 1049 sztuk mebli i innego wyposażenia m.in. do sal do zabaw, aneksu kuchennego, szatni, rytmiki czy pokoju dyrekcji, nauczycielskiego, pedagoga i logopedy – mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli.

Było to możliwe, dzięki nowoczesnej technologii, którą wybrano do budowy placówki.

Zdajemy sobie sprawę, że by nadążyć za przyrostem liczby młodych mieszkańców na Ulrychowie i Odolanach, musimy działać szybko. Dlatego wybraliśmy technologię modułową, która pozwala na znaczne przyspieszenie prac - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Dziś efekty tej decyzji można zobaczyć przy Wolskej 79.

Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku działka, na której powstał nowy budynek, była pusta, dziś prowadzimy ostatnie prace przed otwarciem placówki - cieszy się Strzałkowski.

W dobudowanej części miejsce dla siebie znajdzie około 150 Przedszkolaków.

Potrzeby w tej części dzielnicy są duże, mieszkańcy bardzo czekają na otwarcie kolejnych placówek, dlatego jeżeli możemy połączyć estetykę i jakość wykonania z krótkim czasem realizacji inwestycji to koniecznie należy z tego skorzystać - mówi Krystian Wilk, Radny Dzielnicy Wola.

Sale dla dzieci zapełniły się także regałami małego kucharza czy majsterkowicza, bujakami, poduchami i stolikami sensorycznymi, pufami oraz przyrządami do rytmiki w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu. Budynek jest przystosowany do tego, by wspierać korzystających z placówki do samodzielności. Dlatego wszystkie elementy wyposażenia, z którymi stykać się będą dzieci były dostosowane do ich wzrostu. 

Szafy, regały, stoły, krzesła i komody z szufladami odznaczają się prostą i elegancką formą, która zapewnia bezpieczeństwo. Kolorowe dywany podkreślają bajkową kolorystyką. Wszystko zostało odpowiednio dobrane –  zachwala Rafałowski.

Dostawę i montaż wyposażenia wykonała firma P.H.P. "AKMA" Zbigniew Podstawski. Wartość zamówienia wyniosła 266 293,62 zł brutto.

Tor przeszkód w sali do rytmiki
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Sala przedszkolna z wyposażeniem- ławkami, krzesłami i szafkami.