null

Przedświąteczne imprezy na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci w wieku przedszkolnym ubrane w odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa trzymają bombki, aby przybrać nimi choinkę; lokalizacja: przed urzędem dzielnicy Wola
Świąteczne ozdabianie choinki przed urzędem

Rozświetlenie wolskiej choinki, wizyta św. Mikołaja, poczęstunek, prezenty dla dużych i małych, a także niezapomniane występy artystyczne – na Woli okres przedświąteczny wypełnią wspaniałe zabawy.

 • W najbliższą sobotę (9 grudnia) zapraszamy na Skwer Lacherta i imprezę „Uśmiechnięte święta na Woli”, której głównym punktem będzie uroczyste odpalenie tegorocznej, wolskiej choinki;
 • Tydzień później (16 grudnia) przy pływalni „Foka” odbędzie się „Świąteczny piknik”, gdzie do rozdania będzie m.in. 200 choinek, a przez cały dzień na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji;
 • Dzielnica organizuje konkurs w mediach społecznościowych, w którym do wygrania będzie możliwość wyboru swojej wymarzonej choinki na „Świątecznym pikniku” poza kolejką;
 • Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.  

 
Wraz z początkiem grudnia w Warszawie i na Woli zawitała pełnoprawna zima.

Na pewno dzięki opadom śniegu możemy poczuć atmosferę świąt odrobinę wcześniej – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Mieszkańcy Woli będą mieli wiele okazje, żeby go poczuć, bo m.in. w dwa kolejne weekendy organizujemy imprezy pełne świątecznych atrakcji dla każdego – dodaje Strzałkowski.

Iluminacja choinki na Skwerze Lacherta

W sobotę 9 grudnia na skwerze Bohdana Lacherta dzielnica organizuje „Uśmiechnięte święta na Woli”. To impreza, która tradycyjnie co roku odbywa się obok Urzędu Dzielnicy Wola, a jej głównym punktem jest uroczysta iluminacja choinki.

W tym roku wydarzenie obędzie się chwilę po mikołajkach, ale z pewnych źródeł wiem, św. Mikołaj z całą pewnością nas odwiedzi. I to nie z pustymi rękami – mówi Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Oprócz prezentów goście mogą spodziewać się ciekawego programu artystycznego, m.in. występów chóru prawosławnego Parafii św. Jana Klimaka na Woli pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka, wystąpi teatr Sztuka Ciała. Przez cały dzień odbywać się będą animacje dla najmłodszych, a na koniec: świąteczny koncert Łukasza Zagrobelnego. Oprócz tego smaczny poczęstunek dla wszystkich, pokaz gotowania i cała masa dobrej zabawy. Wydarzenie potrwa od 15:00 do 19:00.

Świąteczny piknik przy pływalni Foka

Z kolei 16 grudnia obok pływalni „Foka” przy ul. Esperanto 5 odbędzie się „Świąteczny piknik”, który będzie rodzajem lokalnego jarmarku bożonarodzeniowego.

– Fakt, że wydarzenie zaplanowane jest na weekend przed Bożym Narodzeniem doda mu niepowtarzalnego klimatu – mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Na terenie imprezy stanie kilka ogrzewanych namiotów, w których każdy z odwiedzających znajdzie coś dla siebie.  

W programie m.in. wspólne kolędowanie i warsztaty wytwarzania ozdób świątecznych, nauka tańca dla dzieci, spektakle, przedstawienia i występy artystyczne, zawody sportowe dla różnych grup wiekowych, targ świąteczny, strefa gastronomiczna z płatnymi i bezpłatnymi smakołykami, a także rodzinny marsz nordic walking. Do tego ubieranie choinek, delikatna muzyka w tle i świąteczny nastrój, który będzie odczuwalny na każdym kroku.

Warto dodać, że szykujemy dla naszych gości choinki, które będą mogli za brać ze sobą do domów. Do rozdania będziemy mieli ok. 200 drzewek w formule „kto pierwszy, ten lepszy” – mówi radna Statkiewicz.

Początek imprezy zaplanowany jest na 12:00, a koniec na 18:00.

Jest jednak sposób, aby móc wybrać swoją wymarzoną choinkę przed innymi. Dzielnica zorganizowała konkurs w mediach społecznościowych, w którym trzeba podzielić się świątecznym zdjęciem wykonanym na Woli.

Doskonałą okazją do zrobienia takiej fotografii, będzie impreza “Uśmiechnięte Święta na Woli”, ale tak naprawdę inwencja autorów jest nieograniczona. Jedyny warunek jest taki, że bez wątpienia zdjęcie musi zostać wykonane na terenie dzielnicy z jakimś charakterystycznym obiektem – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska.

Dedykowany post już w najbliższy czwartek (07.12.2023 r.) zostanie zamieszczony na profilu @MiejskaWola. Autorzy 10 wpisów z największą liczbą reakcji będą mieli pierwszeństwo przy wyborze świątecznych drzewek.

To jednak nie koniec atrakcji zaplanowanych na grudzień. W kalendarzu imprez znalazły się także:

 • Warsztat Mikołajkowy, ZWPEK, ul. Jana Brożka 1a – 4 grudnia, 16:00
 • Świeć blaskiem z odblaskiem – współpraca UD Wola ze Strażą Miejską. Na terenie Urzędu Dzielnicy będzie można zdjąć z choinki odblaski – 4-8 grudnia
 • Warsztaty Świąteczne z Lego Robotyki, ZWPEK, ul. Jana Brożka 1a – 7 i 8 grudnia, 17:00
 • Choinka dla najmłodszych Spektakl „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”, wizyta Świętego Mikołaja, Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6 – 8 grudnia, 18:00  
 • Koncert Świąteczny w ZWPEK, ul. Jana Brożka 1a – 12 grudnia, 17:00
 • Rodzinny koncert – „Muzyczna Pasja Rozwijania – Świąteczne smyki” i „Świąteczne wiolonczele”, Dom Społeczny, ul. Obozowa 85 – 17 grudnia, 11:00
 • Jarmark Świąteczny oraz Koncert Studia Słowa i Piosenki i Zespołu Kurdesz, Dom Społeczny, ul. Obozowa 85 – 17 grudnia, 16:00
 • A w środę zrób ozdobę – warsztaty rękodzielnicze, Otwarta Kolonia, ul. Górczewska 15 – 20 grudnia, 13:30
 • Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski. Koncert Świąteczny, Dom Społeczny, ul. Obozowa 85 – 22 grudnia, 19:00
 • Piosenki świąteczne, Sanktuarium św. Faustyny, ul. Żytnia 1 – 26 grudnia, 19:00