Prawie trzy miliony złotych na zieleń w dzielnicy

Rząd właśnie zasadzonych drzew

Na Woli pojawi się wiele nowych drzew oraz innej miejskiej zieleni. Dzielnica rozpoczyna realizację kilku projektów w tym zakresie, które mają zakończyć się do końca roku.

• To projekty pochodzące z budżetu obywatelskiego na rok 2022
  • Łączna wartość pięciu inwestycji przekracza 2,9 mln zł
  • Nowe drzewa i krzewy zostaną posadzone w wolskich parkach oraz wzdłuż największych ulic.

Łączna wartość rozpoczynających się inwestycji przekracza 2 950 000 zł. Prace będą prowadzone w różnych miejscach dzielnicy, od parków aż po okolice większych i mniejszych ulic. Projekty zakładają w znacznej większości nasadzenia dużej liczby nowych drzew iglastych i liściastych, a także różnej wielkości krzewów. W niektórych miejscach będą równolegle prowadzone prace porządkowe, a także będą montowane elementy małej architektury m.in. ławki, kosze na śmieci czy budki dla ptaków.

Wykonawcy od momentu podpisania umów będą mieli 4 miesiące na ich realizację. Wszystkie mają być gotowe do grudnia.

Właśnie kończymy proces wyłaniania wykonawców i przystępujemy do realizacji aż pięciu zadań, dzięki którym dzielnica wzbogaci się o ok. 500 nowych drzew oraz dużo innej, atrakcyjnej zieleni – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Więcej drzew na terenie dzielnicy to same korzyści dla mieszkańców. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, przyczyniają się do redukcji smogu, redukują poziom hałasu, dają chłód latem, polepszają jakość gleby i dają schronienie zwierzętom występującym w miastach – wylicza burmistrz.

Budżet obywatelski już od 9 lat pomaga warszawiakom w realizacji ich projektów na ogólnodostępnych terenach miejskich. Na Woli, co roku realizowanych jest kilkanaście różnych inwestycji, których autorami są mieszkańcy dzielnicy.

Budżet obywatelski to potężne i użyteczne narzędzie, które daje mieszkańcom realny wpływ na kształt dzielnicy oraz możliwość wzięcia udziału w jej rozwoju – mówi Krystian Wilk, radny Woli. – Co roku realizujemy ciekawe projekty z zakresu ochrony środowiska, miejskiej zieleni, rekreacji czy kultury – Wilk.