Potrzebne są konsultacje w sprawie nowego dojazdu do Wola Parku

Prywatny inwestor porozumiał się z Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych w sprawie budowy nowego dojazdu do centrum handlowego Wola Park. Jednak ta koncepcja wymaga likwidacji m.in. 23 ogródków działkowych. Już pojawiają się pierwsze głosy protestu. W związku z tym Burmistrz Woli postuluje przeprowadzenie konsultacji społecznych.  Właściciel Wola Park, zapowiedział  wybudowanie nowego połączenia drogowego z centrum handlowym. W planach jest stworzenie łącznika ulicy Górczewskiej z Obozową i Dywizjonu 303, obok pętli tramwajowej Koło. Inwestycja drogowa wymaga jednak likwidacji 23 ogródków działkowych na terenie „Koła”. Już pojawiają się pierwsze głosy niezadowolonych mieszkańców. - Niedobrze się stało, że tak dużej inwestycji nie poprzedziły konsultacje społeczne. Dzielnica deklaruje pomoc w organizacji i przeprowadzeniu konsultacji  z lokalną społecznością. Zwróciłem się już z odpowiednim pismem do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych  – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Opisywaną inwestycję przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, z tym że planowana teraz droga miałaby zmieniony przebieg. W zamyśle miała łączyć się bezpośrednio z ulicą Dywizjonu 303, a obecnie ma prowadzić do nowego skrzyżowania z ul. Księcia Janusza, która przejmuje teraz cały ruch od strony Bemowa do Górczewskiej. Nowa droga ma być przystosowany do ruchu pieszego i rowerowego, mają powstać również nowe miejsca postojowe. Cała inwestycja ma kosztować ponad 7 mln złotych i być całkowicie sfinansowana przez prywatnego inwestora.