null

Po raz drugi wybierzemy „zimową” miss Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia Burmistrza Dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego oraz Zastępczynię Burmistrza Grażyną Orzechowską-Mikulską wraz z marzannami.

W wolskich przedszkolach trwają przygotowania do powitania wiosny. Przedszkolaki wykonały Marzanny. Obrzęd ich topienia w rzece, na Woli zastępujemy swoistym „konkursem piękności”. Za każdą kandydatkę placówki otrzymują zestawy zabawek dla swoich podopiecznych.

Słońce coraz śmielej i częściej wita nas o poranku. To niewątpliwy znak, że zima powoli odchodzi w niepamięć. Przedszkolaki z Woli nie mogły przepuścić takiej okazji i postanowiły po raz drugi w wyjątkowy sposób powitać wiosnę. W ostatnich dniach z uśmiechami na twarzy i w asyście ulubionych pań, szykowały wyjątkowe kreacje, makijaż i fantazyjne fryzury.

Włosy z bibuły, szaty wycięte z kolorowego papieru czy ręce wykonane z plastikowych butelek – inwencja twórcza najmłodszych nie zna granic – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Podczas przejazdu przez dzielnicę, na każdym przystanku fotografowaliśmy coraz to inne inspiracje, wręczając dla uczestników plebiscytu, zestawy zabawek od Zarządu Dzielnicy. Teraz czas na głosowanie w mediach społecznościowych urzędu na najpiękniejszą zimową miss Woli – dodaje burmistrz Strzałkowski.

Od lat organizowaliśmy spotkanie dla najmłodszych w hali Koło, by wspólnie bawiąc się i uczestnicząc w występach artystycznych, powitać nadchodzącą wiosnę – mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępczyni burmistrza na Woli. – Z uwagi na pandemiczne obostrzenia po raz drugi postanowiliśmy zaktywizować zarówno dzieci, jak i ich najbliższych do wspólnego tworzenia najciekawszej zimowej postaci i wierzymy, że konkurs okaże się wyborną zabawą dla całego środowiska i na długie lata stanie się wolską tradycją – dodaje Grażyna Orzechowska – Mikulska. 


Od piątkowego popołudnia na facebooku udostępniony zostanie album ze wszystkimi Marzannami. Na stronie facebook MiejskaWola do poniedziałku 21 marca, do 12:00 można głosować na najciekawszy projekt. Zdjęcie, które zbierze najwięcej pozytywnych reakcji (lajki, superki) wygra dla przedszkola nagrody rzeczowe, które przewidziane są za 3 pierwsze miejsca.