Piknik rodzinny w Parku Sowińskiego

Dzieci w parku

Zieleń, niezobowiązująca sąsiedzko-rodzinna atmosfera, moc atrakcji dla dużych i małych - to wszystko będzie czekać na gości już w najbliższą sobotę w Parku Sowińskiego. Odbędzie się tam Piknik Rodzinny, na który przybędą m.in. ... Dziki.

• Wydarzenie kierowane jest do warszawiaków w każdym wieku, od najmłodszych po ich dziadków
  • W programie m.in.: występy artystyczne, warsztaty, kącik dla dzieci, strefa rodzica oraz wizyta mistrzów koszykarskiej 1. ligi
  • Impreza odbędzie się przy słynnym Amfiteatrze i potrwa od 12:00 do 18:00
  • Wstęp jest bezpłatny.

Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami, jednak pogoda w tym roku warszawiaków nie rozpieszczała. Na nadchodzący weekend prognozy są jednak optymistyczne i z całą pewnością nie popsują planów dzielnicy.

W imieniu swoim, zarządu i rady dzielnicy Wola serdecznie zapraszam wszystkich na Piknik Rodzinny, który odbędzie się już w sobotę 27 maja w Parku Sowińskiego – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Zapowiada się fantastyczna pogoda, a my przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci, ich rodziców i dziadków, więc na pewno nikt nie będzie się tu nudził – dodaje.

Impreza rozpocznie się w sobotę, w samo południe i potrwa do godziny 18:00. Na terenie pikniku powstanie strefa dla dzieci, w której przez cały dzień na najmłodszych czekać będą najróżniejsze atrakcje pod okiem doświadczonych animatorów. Wśród nich znajdą się m.in. basen z piłeczkami, uwielbiane przez wszystkich dmuchańce, fotobudka, laser tag, zajęcia plastyczne i wiele więcej. To jednak nie wszystko.

Około 13 na terenie pikniku pojawi się „stado dzików” – żartuje Grażyna Orzechowska - Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Mowa oczywiście o koszykarskiej drużynie Dziki Warszawa, która na co dzień trenuje na obiekcie OSiR Wola, a właśnie wywalczyła mistrzostwo 1. Ligi. Koszykarze zapowiedzieli, że zaprezentują swoje umiejętności na jednym z boisk – dodaje zastępczyni burmistrza.

To Piknik Rodzinny, więc nie mogliśmy zapomnieć także o dorosłych uczestnikach – mówi Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. Specjalnie dla nich zbudowana zostanie strefa rodzica, w której znajdzie się kącik wizażu i porad kosmetologicznych, kącik majsterkowicza oraz strefa gastronomiczna, w której odbędą się m.in. warsztaty kulinarne oraz w której obecny będzie dietetyk, który udzieli chętnym fachowych porad – dodaje.

To jednak nie koniec atrakcji.

Przez cały dzień funkcjonować będzie scena, na której będą odbywać się quizy i konkursy z nagrodami, animacje ruchowe i występy artystyczne - mówi Krystian Wilk, Radny Dzielnicy Wola.

Szczegółowy program znajduje się poniżej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

12:15 Konkurs - Kolorowe Koło Fortuny - quiz dla dzieci i rodziców z pytaniami i zagadkami
13:00 Pokaz Iluzji
ok. 13:00 Spotkanie z Dzikami Warszawa - drużyną koszykarzy, którzy wygrali 1. ligę
14:30 Pokaz wielkich baniek mydlanych